• $17,8792
  • €18,4298
  • 1026.62
  • 2829.58
18 Kasım 2012 Pazar

Nükhet 'Duru' söylemiş..

Nükhet Duru yıllar sonra 'Tam zamanında' ile döndü.. Hem de ne dönüş. Harika bir proje. En çok dikkat çeken ise sanatçının 'duru' yorumu... Huzur dolu, iç sesi ile söylemiş bu defa... Bu albüm Duru'nun hayatındaki başyapıt bence. Poll Production etiketiyle piyasaya çıkan, 'Tam Zamanında'yı Duru ile dinlediğim gün şarkılarının ne hissettirdiğini sordum ona... Cevabı aynen paylaşıyorum;  'Ambulans'ın beni etüt ederek yazdığı 'Milyoner' hayata bakışımın birebir karşılığı. Nazan Öncel'in 'De' şarkısında her kadının aşka karşı samimi yaklaşımı var.  Aysel Gürel'in 'Rüşvet'teki sözlerinin derinliği, Şehrazat'ın bestesinin yakıcılığı, oğlum gibi sevdiğim Mithat Can Özer'in sözleriyle 'Menekşe', Mustafa Ceceli'nin kimselere vermeye kıyamadığı 'Çocukluk İşte'si, Fatih Kısaparmak'ın benim için bestelendiğine inandığım  'Bu Gece Beni Düşün'ü, Sunay Özgür'ün albüme adını veren 'Tam Zamanında'sı ve İbrahim Sadri ile beraber yazdığı 'Beni Affet'i albüme değer katan şarkılar... Bir de Ceylan adlı bir şarkımız var ki, onunla ilgili yorumu tamamen dinleyicilerime bırakıyorum... '

O artık patron!
Bengü, o kötü olayı yaşadı ve tekrar hayata döndü. Şimdi yeni hayatının ilk meyvesini paylaşıyor bizlerle. DMC etiketiyle piyasaya sürülen albümün adı 'Anlatacaklarım var'. Bu defa kartonetteki prodüktör hanesinde kendi adı var Bengü'nün. Bir önceki albümün üzerinden yaklaşık bir buçuk yıl geçti. Albümde iki şarkı beş de versiyon bulunuyor. Bu şarkılar Haberin Olsun ve Yaralı. İkisi de neredeyse her işini zevkle takip ettiğim bir ismin, Zeki Güner'in... Versiyonlarda ise DJ Burak Yeter ve DJ Ufuk Akyıldız imzaları var. Tüm düzenlemeler Mustafa Ceceli'ye ait. Bengü, Ceceli ile çalışması üzerine 'Ceceli ile çok eski dostuz ve yıllar sonra bu albümde buluşarak çok iyi bir iş çıkardık' diyor.. İlk kez prodüktörlüğü tadıyor Bengü. Kendi işinin patronu artık. Belli ki bu sebeple çok daha titiz davranıp her zamankinden daha çok titremiş albümünün üstüne. Siz bu yazıyı okurken Haberin Olsun'un klibi dönmeye başlamış olacak müzik kanallarında. Klip ve fotoğraflar işinin ehli isim, Nihat Odabaşı tarafından çekilmiş. Bence Bengü harika vücut bulmuş Nihat'ın ellerinde... Ne diyeyim... Çok başarılı olmasını istiyorum Bengü'nün... Hakediyor çünkü.

DMC'nin yeni yıldızı Esma Er
Şarkıcı Esma Er, yep yeni single çalışmasıyla hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce Kimi Kimi şarkısıyla büyük beğeni toplayan Esma Er şimdilerde ise içerisinde hızlı ve slov şarkıların yer aldığı NO:2 adlı single çalışmasını DMC etiketiyle piyasaya sunacak. İçerisinde Sezen Aksu ve Murat Güneş'in şarkılarının da yer aldığı albümün çıkış parçasının klibi ise yönetmen Murad Küçük tarafından çekildi.

Kubat'ı kim, neden sevsin?
Yok yok, acıtan bir yazı bekliyorsanız ne yazık ki bu beklentinizi karşılayacak bir yazı değil bu. Aklıma esti, içimden geldi, yazdım. Kubat'ın yeri ayrıdır bende. Birbirimize selam gönderip almaktan öte bir arkadaşlığımız yoktur aslında. Müziğini sever, duruşunu takdir ederim kendimce... Farklıdır çünkü Kubat. Bir kere doğruları vardır sırt çevirmediği. Her ne pahasına olursa olsun. Asıl olan müziktir, gelenektir, özdür onun için. Popülerlik adına iş yapmadan popüler olan, net duruşuyla 'seven' biriktiren bir adamdır o. Bu yüzdendir ona olan sevginin sessiz ve derinden gidişi. Siz Kubat'ın bir 'skandal'la gazetelerde boy boy yer aldığını, magazin programlarında 'az sonra'larla sunulduğunu hatırlar mısınız hiç?  Kubat, ona buna sallamaz, çünkü onun duruşu bunu kaldırmaz. Biz Kubat'ı cenazelerde, hasta ziyaretlerinde görürüz. O, en çok kötü günde dosttur çünkü ve olması gereken de budur aslında. Dedim ya içimden geldi yazdım... İyi ki varsın Kubat.

twitter.com/OnderSariahmet

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım