• $13,5077
  • €15,2805
  • 801.634
  • 1945.07
28 Aralık 2012 Cuma

Nilüfer'i iyileştiren ekip

Nilüfer için zor bir yıldı şüphesiz. Ona bu hastalığı yakıştıramadığımdan mıdır bilinmez hastalık haberini aldığımda ben de bir an dona kalmıştım. Zaman içinde iyi haberlerini almak herkesi sevindirdi. Tedavi sürecinin hep tıbbi kısmı yazıldı çizildi. Aslında tedavinin büyük kısmı o süreçte yaptığı albüm çalışmasıydı Nilüfer için. Geçtiğimiz hafta içinde birkaç stüdyo, birkaç yapım şirketi gezdim. Sohbet dönüp dolaşıp Nilüfer'in yeni projesine geldi her seferinde. İlki 125 bin satan ve birçok ödül alan o projenin ikincisi hazır. O bir daha yaşanmamasını umut ettiğimiz günlerde Nilüfer'in iyileşmesi için çalıştı tüm sanatçı dostları. Bulutsuzluk Özlemi'nden Gripin'e, Feridun Düzağaç'tan Manga'ya, Model'den Mor ve Ötesi'ne kadar herkes iyileşme sürecinin bir parçası oldu. Nilüfer, enerjisinin tavan yapmasını bekliyor albümünü piyasaya sunmak için. Size şarkıları dinletemesem de buyurun albümdeki düetlerin tam listesi. İlk kez benden okuyun istedim...
Mor ve Ötesi-Dokun Bana
Vega-Ta Uzak Yollardan
Model-Şov Yapma
Feridun Düzağaç-Kavak Yelleri
Bulutsuzluk Özlemi-Her Yerde Kar Var
Pinhani-Dünya Dönüyor
Gripin-Hatıralar Hayal Oldu
Çilekeş-Değişir Dünya
Gece-Başıma Gelenler
Manga-Eğrisi Doğrusu
Emre Aydın-Son Perde
Zakkum-Agora Meyhanesi

Yılmaz Erdoğan'ın öğrettikleri
'Çok Güzel Hareketler Bunlar' hayatımıza bir anda giren, yayınlandığı gün reytingleri alt üst eden bir işti. BKM Mutfak ekibi, sinema filmini de çektikten bir süre sonra dağıldı. Herkes kendine bir yol seçti, Çok Güzel Hareketler bitti. Önceki hafta dağılan o ekip bir araya geldi ve Bostancı Gösteri Merkezi'nde bir kez daha sahne aldı. Peki dağılan ekip neden yeniden toplanmıştı, acaba pişmanlık mı söz konusuydu? Hiçbiri değilmiş meğer. Eylül ayında acı bir haber aldı BKM ailesi. Ege temsilcilerinden Fatih Oğur henüz 37'sindeyken bir trafik kazasında yitip gitti... Mutfak'çıların ağabeyi, arkadaşıydı Fatih. Ekip Fatih'in ardında bıraktığı iki çocuğunun geleceği için tekrar bir araya gelip sahneye çıktı. Kazanılan her kuruş Fatih'in evlatları için kenara kondu. O gece gördük ki Yılmaz Erdoğan bu çocuklara sadece sahneyi ve tiyatroyu öğretmemiş... Hepsine helal olsun. Çok güzel hareketler bunlar!

Artık 'cacık' olur
İzel ve Çelik, Doğuş Yayın Grubu'nun yeni yıl partisinde barışmışlar önceki gece. Çelik'in ekibi bu müjdeli (!) haberi bir basın bülteniyle duyurdu tüm medyaya. Hemen gözden geçirdim yakın tarihi.
Çelik, İzel'e 'Ondan bir cacık olmaz' dedi. (Geçen aylarda)
Çelik albüm çıkardı. (Geçen hafta)
Çelik İzel'le barıştı. (Geçen gün)
Çelik 'bülten'le duyurdu... (Dün)
Barıştıklarına göre 'cacık'ta sıkıntı yok...
Afiyet olsun!

Eğlencenin yaşayan tarihi
Çarşamba günü Şamdan'ın doğum günüydü. Tam üç kuşağı eğlendiren Şamdan'ın... Nerede eğlenirseniz eğlenin, finalin adı Şamdan'dır yıllardır. Kokusu, dokusu kendine hastır. Mesela Şamdan'da çalınan şarkılar isimleriyle anılmazlar. Nerede o şarkıları duysanız 'Şamdan şarkıları' dersiniz onlara. Localarında takım elbiseli ağabeyler de görürsünüz, evden henüz çıkıp gelmiş, kot-tişört gençler de. Ortak payda eğlencedir Şamdan'da... Dar merdiveninden yukarı çıkarken zorlansanız da, o ufacık tuvaletin önünde sıra beklerken sıkılsanız da hiçbir kulübün hissettiremediğini yaşatır Şamdan... Tam 37 yıldır... İyi ki doğdun Şamdan!

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik yanıtlıyor</p><p><

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar