• $9,4329
  • €10,9671
  • 546.966
  • 1510.22
20 Mayıs 2013 Pazartesi

Nasıl anlatsam, nereden başlasam

Hafta sonu resmen açtım Bodrum sezonunu, 19 Mayıs bahane , hem ziyaret hem ticaret şahane kabilinden kısa bir kaçıştı benimki. Sezonun iyi geçeceği sinyallerini aldım her yerden. İşte içinde haber de değerlendirme de olan o iki günün özeti...

En kaliteli alternatif
Yacht Club demişken, harika bir kadro hazırlanmış bu yıl... Resmen misafirlerinin keyif alması için özenle oluşturmuşlar. Pazar-pazartesi Fatih Erkoç, salı Sam’ların en küçüğü Şehnaz Sam. Perşembe ve cuma bir efsane Garo Mafyanve İzmir Express, cumartesi geceleri Fuat Güner... Ayda bir de Ferhat Göçer konuk olacak mekâna... Tam Bodrum’luk  kadro. 

Kaynarca boşandı (mı?)!
Yaklaşık 10-15 gün kadar oldu, Oktay Kaynarca’nın evliliğinde sıkıntılı bir dönem yaşadı ğı. Fakat bildiğiniz üzere, magazine çok kapalı Kaynarca. Hal böyle olunca da ne ulaşılabiliyor ne de bu tip sorulara cevap veriyor. Nasılsa bir yerde karşılaşırız dedim ve o karşılaşma Bodrum’da gerçekleşti.  Kulağıma gelen, Kaynarca’nın evden ayrıldığı yönünde bilgilerdi. Bitez Sarnıç’ın sahibi, yakın dostu Vedat Atlı’yla Marina Yacht Club’ta müzik dinlerken selamlaştık, fırsat bu fırsat deyip olanca nezaketimle sordum sorumu ‘On gün kadar önce kulağıma evden ayrıldığınız geldi, bir sıkıntı yoktur umarım’...  Kafasını onaylar gibisallıyor oyuncu, işim gereği önemi tartışılmaz bir haberin introsunu sunuyor bana... ’Birkaç gün içinde yazılı bir açıklama yapacağız’... Bunu söylerken yüzü kefiysiz Kaynarca’nın... Daha fazla sıkıştırmak doğru olmayacak diye düşünüyorum ve susuyorum... Bir iki gün içinde iki alternetiften biri gelecek önümüze, belli. Boşandık ya da boşanıyoruz... Ne diyeyim, her şeyin hayırlısı. Bekleyip göreceğiz.

El Classico
Cuma gecesi Gümbet’te Bengü ve Mehmet Erdem karşı karşıyaydı. Bengü, Erdem Kınay’la, Posh sahnesinde full çekti. Hemen çaprazda Pasha’da ise canlı canlı Mehmet Erdem vardı ki, ne yazık ki fiyaskoyla sonuçlandı. Bengü, Mehmet’e 5 kat fark attı. Cumartesi gecesi ise büyük bir derbi vardı Bodrum’da. Bir yanda Demet Akalın, diğer yanda Hande Yener. İkisi de tıklım tıklımdı. Hande’nin yeni şarkısı YaYaYaYa ise şimdiden tüm kulüplerin gözdesi. Türkan’ın saltanatı ise hâlâ sürmekte...   

Son popüler aşk
Bu arada Cuma akşamı merkezde, barlar sokağında yürürken son bir haftadır konuşulan o sürpriz aşka şahit oldum. Emre Kınay ve Gamze Karaman. Gani Müjde ve eşi Belma Canciğer’le birlikte sokakları turladılar ve finalde Mandalin’de aldılar soluğu. Girişte rezervasyon sorulunca ufaktan bir bozuldu Kınay ama bir arkadaşları imdada yetişince çok beklemediler. İçerde ilk gösterilen masayı beğenmeyen grup, üst kata çıkarak eğlenceye devam etti.

Mantıklı hareketler
Türkbükü boş ama bu boşluk yanıltmasın sizi. Büyük bir enerji birikmiş köyde, herkes umutlu. Dükkânlar hazırlanıyor en ince ayrıntıları düşünülerek. Geçen yıllardaki ‘pahalı’ imajını yıkmak için bir araya gelmiş mekân sahipleri geçenlerde. Çok mantıklı hareket. Peki sadece bu mu? Hayır tabi ki, işte bu sezonun mantıklı ‘BODRUM’ hareketleri: 
- Nusr’et’in Yalıkavak’a gelişi: Doğuş’un en ‘mutlu eden’ yatırımı. Bodrum’da çok iş yapar. 
- Sess’in Türkbükü’ne girişi: Emre Ergani’nin köye dönüşü önemli. Dinamikleştirir. 
- Maça Kızı’nın happy hour’lara son verişi: Bu partiler yüzünden yaş ortalaması düşmüştü. Eskiye dönüş... 
- Ship A Hoy’un DJ’i Meto’nun kabininin eski yerine taşınması: Zaten son iki yıldır tüm müdavimler yadırgıyordu durumu...

Tavsiye 
İlk defa gittim Yalıkavak Avantgarde’a. Oldukça kaliteli ve huzurlu. Genç patron Cenk Öztanık ev sahipliğinde, Cihan Şensözlü organizasyonuyla mütevazı bir partiyle açtı sezonu. Setin başında Serhan Sokulgan vardı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Geçen hafta ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın çevrim içi olar

Facebook ismini değiştiriyor mu? | TeknoZone #6

Tam 4 bin 250 yıllık! Anadolu'dan kaçırıldı, Londra'dan Türkiye'ye iade edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a geldi

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek