• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
14 Aralık 2012 Cuma

Mis kokulu destek

Hülya Avşar'ın Tohum Otizm Vakfı'yla olan gönül bağı malum. Geçmişte defalarca işbirliği yaptılar. 19 Aralık'ta bir yenisi geliyor. Bir süre önce Hülya Avşar 'by H' markasıyla parfüm işine gireceğini açıklamıştı. Avşar'ın bu işin üzerine nasıl titrediğini biliyorum. Fransa'dan gelen esanslar üzerine 'bu oldu, bu olmadı'larla dolu geçen aylar ve nihayet final. Hülya Avşar yeni ürününü büyük bir organizasyonla tanıtma şansına sahipken bunu yapmayı tercih etmedi. O çok konuşulan, merak edilen parfümlerin ilk kez vakfın Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenleyeceği 'Hediye bir gün' projesi kapsamında  görücüye çıkmasına karar verdi. Gösterilecek ilgiyi ve basın desteğini onlarla paylaşmayı tercih etti. Tebrikler...

Sarp Akkaya istediği kızı alamadı!
Önce Tefo, sonra Sarı Bilal... Sırada ne var kim bilir. Oyunculuğuyla başarıdan başarıya koşan Sarp Akkaya reddedildi. Bir kız istedi, alamadı. Aileler razı olmadı. Sarp'a sordular, 'Bu sorumluluğu alabilecek misin, bakabilecek misin kızımıza?' Sarp sustu, 'Düşüneyim' dedi. Vermediler kızı... Kızın ailesi ünlü... Belki de ondan korktu Sarp. Kızın annesi Sezen Aksu, babası Nükhet Duru! Kız dediğim dünya güzeli bir Golden... Sarp istedi, Nükhet vermedi.

Yemek yemeyene geçit yok
Akla mantığa sığmayan şeyler yaşıyor, duyuyorum son zamanlarda, Bebek'in başarılı projelerinden biri Happily Ever After'la ilgili. Ayşe Kucuroğlu, Bebek'te haftasonu oluşan 'gereksiz kalabalıktan' şikayetçi olsa gerek, tuhaf bir eleme sistemi getirmiş mekanına. Girişte 'Yemek yiyecek misiniz?' diye soruyorlar. Cevabınız 'Evet' ise sıkıntı yok, ama 'Hayır, bir şeyler içeceğim' ise hiç şansınız yok. İçeri alınmıyorsunuz! Ben de bu uygulamaya maruz kaldım, fakat yemek yiyeceğim için bir sıkıntı yaşamadım. Geçenlerde önemli bir isim ve yurtdışından gelen yatırımcı misafirleri aynı şeyi yaşamış ve mekana kabul edilmemiş. Bu filtreleme sistemi bana çok saçma geldi. Happily'e daha etkili ve 'nezaket' içeren bir uygulama yakışır şüphesiz.

Richie Rich inzivaya çekildi...
Geçen hafta 'Richie Rich kan kaybediyor' demiş ve eklemiştim, 'Mert Vidinli ve Çağla Gürsoy bir an önce adım atmazsa, bu iş yıllarca süren TV dizileri yavanlığında bir hal alacak' diye... 3 gün sonra Mert , 'Richie Rich yoruldu, inzivaya çekiliyor' tweetiyle Richie Rich'i sonlandırdıklarını bildirdi dostlarına. Zamanında yapılan bu hamleyle yapılan tüm partileri efsaneleşti. O tat damakta kaldı. Şimdi Mert ve Çağla arkadaşlarıyla birlikte 'The Party Project' adı altında eğlenecek, eğlendirecek. Eskisinden daha çok...

Türk işi 50 Cent ve G-Unit
Salı gecelerinin zirvesinde hala Corridor var. Reasürans tıklım tıklım. Eline içkisini alan, merkez Corridor olmak üzere pasaja yayılıyor, kahkahalar, danslar gırla gidiyor. Eğlencenin en büyük sebebi, kimse kartvizitiyle gelmiyor oraya. Ön masada oturayım, pahalı saatimi milletin gözüne sokayım gibi saçma kaygıları yok orada eğlenen profilin. Herkes eğlence peşinde, herkes sıradan. Biri dışında... Mekanın bir locası var ve locanın da bir müdavimi. O loca çok önemli bir şey olmadığı müddetçe Yalın'a tahsis. Yalın pasaja siyah camlı, siyah renkli VIP minibüsüyle geliyor, yanında hep 3 erkek arkadaşı. Herkes dip dibe eğlenirken Yalın kendi yaşam alanında rahat rahat takılıyor. İnsanın aklına ister istemez lüks minibüslerinden inip Miami kulüplerine akan 50 Cent ve tayfası G-Unit geliyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak