• $9,237
  • €10,7986
  • 530.761
  • 1432.8
26 Nisan 2013 Cuma

Mahalle'nin durumu ne olacak?

Sular durulmuyor Mahalle'de. Her geçen gün biraz daha sertleşiyor yaşananlar. İzzet Çapa'nın "Limonata AVM içindeki ömrünü doldurdu" tweeti sonrası başlayan ve çığ gibi büyüyen, karışık bir süreç bu. Dün yine tuhaf şeyler yaşandı City's de...

KENDİ DÜKKANINA GİREMEDİ
"İzzet Çapa Mahalle'den gidiyor mu?" konulu tweetler, telefon konuşmaları, sohbetler sonrası AVM yönetimi dün sabah saat 10'da bünyesindeki sinema salonlarından birinde topladı Mahalle esnafını. Bu toplantı Çapa'ya tebliğ edilmemişti ama haberdar olduğundan ve Yanar Döner'deki hak sahipliğinden dolayı o da gitti toplantıya. Olabilecekleri tahmin ettiğinden, devletin bir süre önce kendisine tahsis ettiği resmi polis koruması ve yanında bir noterle birlikte. Kapıda güvenlik müdürü ve AVM'nin genel müdürü karşıladı kendisini ve toplantıya alınmayacağı söylendi Çapa'ya. Mahalle'yle olan sözleşmesinin feshedildiği gerekçe gösterilerek... İzzet, Limonata'yı kastederek "Kendi dükkânıma da mı almayacaksınız beni" dedi. Ne İzzet ne de yanındakilerin içeri girişine izin verildi. Noter olayı zapta geçti. Sessiz sedasız ayrıldı İzzet, AVM'den. 

ÜÇ KİŞİLİK HEYET
Toplantıda proje danışmanlarından biri olan Ali Atıf Bir, Genel Müdür Kazım Çizmeci ve grubun iş geliştirme koordinatörü Pınar Özdemir çıktı esnafın karşısına. İzzet Çapa'yla yaşananları ve son durumu anlattılar kendi pencerelerinden. Mahalle sakinlerini dinlemekten ziyade 'bilgilendirmeyi' tercih ettiler.  

'ESNAF İSTERSE DÖNEBİLİRİM'
Toplantı sonrası esnaf kendi arasında toplandı. Bir kısmı İzzet Çapa'yı ofisinde ziyarete gitti ve "Biz senin için geldik, dön!" dedi. Ben de konuştum kendisiyle. Onlara verdiği cevabı verdi bana da: Mahalle benim için çok önemli, oradakilerin zarar görmemesi için elimden geleni yapmaya hazırım.   1 Mayıs'a kadar ortak bir kararla bana dön derlerse, dönebilirim.
Günün sonunda ego savaşlarını bırakıp, kısa sürede çok yol kateden bir markayı, Mahalle'yi içinde bulunduğu durumdan kurtarmak gerekir. İçerdeki markaların tümünün arzusu, ilk günlerdeki gibi keyifli iş yapabilmek. Bunun gerçekleşmesi için adım atan kazanır, ayak direyen kaybeder. Açık ve net!

HÜLYA AVŞAR'IN GAFI PAHALIYA PATLIYORDU
Hülya Avşar belki de tüm müzik kariyerinin en iddialı albümünü hazırlıyor. Hatta neredeyse bitti bile. Şarkıların birçoğunu önceden dinlemişliğim var, çok ama çok doğru seçimler. Kısa bir süre sonra piyasada olması için her gün çalışılan albüm geçtiğimiz hafta hiç umulmadık bir darbe yiyordu az kalsın. Albümde 3 şarkısı bulunan Cansu (Kurtcu), şarkılarını geri çekiyordu.
Her şey Avşar'ın attığı tweet'le başladı. Büyük bir heyecanla albümünde şarkısı olan söz yazarı ve bestecileri paylaştı sanatçı. Tan, Gökhan Tepe, Fettah Can derken 3 şarkının sahibi Cansu'nun adını bile anmadı. Bir de üzerine Cansu'nun Fettah Can'la yaşadığı ilişkiyi referans alarak o 3 şarkının sahibi olarak Fettah Can'ı gösterdi. 
Daha önce Murat Boz, Demet Akalın, Gülben Ergen gibi birçok isme şarkılarını veren Cansu bu duruma bozuldu ve ani bir kararla şarkılarını albümden çekeceğini söyledi. İçinde 10 şarkının bulunması planlanan albümden 3 şarkının geri çekilmesinin ne demek olduğunu tahmin edersiniz. Bir anda projenin enerjisinin yerle bir olması, yeni şarkı arayışı, canlılar, okumalar, aranjeler vesaire.
Hassas oluyor üreten insan, ismi anılmayınca -sonucunun ne olacağı hiç önemli değil- en sert kararları verebiliyor ama bir o kadar da kolay ikna oluyor. Avşar'ın özür dilemesi ve durumu düzeltmesiyle yüzü gülüyor, "Şarkılarım sana şans getirsin" diyebiliyor.

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor