• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
7 Şubat 2014 Cuma

Kriz yönetebilme yetisi

Dün bir gazete 'yürümeye başladı, iyileşiyor', diğeri 'parmaklarının kesilmesi söz konusu' dedi Nejat İşler için. Benim aldığım duyumlar her geçen gün biraz daha iyileştiği fakat henüz ayağa kalkmadığı, ancak önümüzdeki hafta normal hastaların tedavi gördüğü kata çıkarılacağı yönünde. İçinde bulunan durumu bir 'kriz' olarak adlandırırsak, müthiş bir 'kriz yönetimi' yapılıyor oyuncunun bağlı bulunduğu menajerlik ajansı tarafından. Öyle ki, basına sürekli bilgi akışı sağlanıyor ve fakat bilmeleri gerektiği kadarı servis ediliyor. Sorulacak sorular için her zaman bir muhatap bulunuyor ve bilgi kirliliğini önlemek amaçlı ciddi bir reflekse sahipler. Önceki gün yeni bir detay daha öğrendim. Ünlü oyuncunun yakınları ve bağlı bulunduğu ajansının bu konudaki profesyonelliği ve titizliğini gören hastane yönetimi, İşler'in sistemdeki tüm bilgilerini kilit altına almış. Hastane personeli daha önce ellerindeki şifrelerle hastanın geçmişini, tedavi sürecini, son durumunu hatta borçlanma bilgilerini bile görebilirken artık göremiyor. İddia o ki, Nejat İşler'in bilgileri sadece mali işler yetkilisi, başhekim, hastadan sorumlu doktorlar ve hemşiresi tarafından görüntülenebiliyor şu anda. Benzer bir karar İbrahim Tatlıses'in hastane sürecinde de alınmıştı. Bence son derece doğru düşünülmüş bir adım, müthiş kontrol altında tutulan bir süreç. Hem hastanın hakları hem de basının haber alma özgürlüğü korunuyor. Bu ve benzeri olaylar hassas olaylardır, o süreçte doğru karar vermek de oldukça zor ve önemlidir. Hem ailesini hem de menajerlik şirketini tebrik etmek lazım.

Moda haftası bahane…
New York Moda Haftası başladı dün. Türkiye'den izleyenler de olacak bu organizasyonu. Bunlardan biri Buse Terim. İnternet sitesi ve sosyal medya hesaplarıyla ses getirmeye başladı başlayalı İstanbul, Paris, New York kaçırmamaya çalışıyor. Fakat bu defa biraz farklı. Her şeyden önce bu defa nişanlısı Volkan Bahçekepılı'yla gidiyor New York'a. Amaç sadece Fashion Week'i takip etmek değil. Mayıs ayında gerçekleşecek olan düğüne hazırlık aynı zamanda. Nişanlılar gelinlik ve damatlık başta olmak üzere birçok şey bakacak. Hem iş hem alışveriş anlayacağınız… Bu arada önceki gün bir fotoğraf geçti elime. Damat Bahçekapılı ve Fulya Terim'in bulunduğu bir kare. Fulya Hanım öz evladı gibi, sıkı sıkı sarılmış damadına, Volkan'ın ise mutluluğuna diyecek yok. Nişan öncesi çıkan 'Terimler Volkan'ı istemiyor' dedikodularına en net cevap bu kare sanırım…

Bir 'boşanma' hikâyesi
Henüz gerçekleşmedi ama bugün yarın duyarsınız. Gerçekleşmediği için de ben isim yazmayacağım. Neticede söz konusu bir aile ve iki dünya tatlısı çocuk. Çok zor görünüyor ama belki de boşanmazlar diye yazmıyorum isimleri. Beyefendi şarkıcı, bir o kadar da oyuncu. Hep uzun soluklu projelere imza atan bir isim. Kendi halinde, 'aşk meşk' dedikodularına bulaşmamış, saygıda kusur etmeyen 'efendi' biri… Yıllardır devam eden ilişkisini evliliğe çevirdi, bu evliliği de iki çocukla taçlandırdı altı yıl önce. Taçlandırdı taçlandırmasına da, uzunca bir süredir en hafif tabirle 'sıkıntılı' bir evlilik yaşanıyor. Defalarca ayrılığın eşiğinden dönüldü. Yakın dostları, arkadaşları engelledi, bir defa daha denemeye ikna etti. Bu defa yolun sonuna gelindi. Hukuki bir sebep sunarsak 'şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelden sarsılmış olması'. Detaylandırırsak, kıskançlık! Dedim ya bugün yarın duyulur ama sinyallerini hepiniz çoktan duydunuz aslında… Son albümünün o çok sevilen çıkış parçası, içinde bulunduğu ruh halini ve bu boşanmayı açık bir şekilde anlatıyordu zaten… Bilmem anlatabildim mi?

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı