• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Nisan 2012 Pazar

KRAL'ın şifreleri

Lise yıllarımın en büyük öğelerinden biriydi Kral TV... Teneffüslerde, okul kantinindeki televizyonda izlenen klipler... 10 dakikalık aralarda, lise flörtlerine kaçamak bakışlar... Müzik sektörünün en hareketli günleri...  Yayınlanan kliplere yüklenen bir dünya anlam... Çok önemliydi Kral TV çok... Hatta ilk kez bir ödül töreni yapılacağını duyduğumdaki heyecanımı unutamam... O gece orada olup, töreni izleyebilmek için neler yapmıştım... İşte o gün izlemek için çırpındığım ödül töreninin bu yıl 18'incisi yapılıyor.

'Akıl akıldan üstündür'
Geçtiğimiz hafta Kral TV'ye davet edildim. 'Konu bu seneki ödül töreni' dendi, hazırlanıp gittim. Mehmet Akbay, Abdullah Özdoğan  ve Özgür Aras'la yaklaşık 2 saat süren uzun bir toplantı gerçekleştirdik. Girerken başka bir ruh halindeydim, çıkarken başka. Beni çok etkilediler. Kısaca şu cümleyle özetleyeyim: Kral ekibi 'ödül töreni nasıl organize edilir' in kitabını yazıyor. Bu yıl 18'incisi yapılacak olan Kral Müzik Ödülleri gecesinin tüm detayları düşünülmüş. Her şeyden önce 'akıl akıldan üstündür' düsturuyla hareket ediyorlar. Sektörün önde gelen yapımcıları, yönetmenleri, gazetecileri, sosyal medya uzmanları gibi birçok meslek grubundan seçilmiş isimlerlerle fikir alışverişi yapıyorlar. Dedim ya, ben de gittim, fikir alıp verdik... Ne gördüm biliyor musunuz? Anlatayım:

'Ne polemik, ne kafa karışıklığı'
Bu sene 30 Nisan'da yapılacak ödül töreni sonrasında en ufak bir soru işareti istemiyor bu ekip.  'Kim, neden aday adayı oldu', 'adaylar nasıl seçildi' ve 'kim nasıl ödül aldı' gibi tüm soruların cevapları bu yıl çok net! Altları kalın, kalın çizilmiş. Bu soruların tüm cevapları somut! Her şey belgelerle, rakamlarla... Böylece gereksiz polemiklere de elveda...

'Oturma düzeni ve gizli mesaj'
Salonla ilgili her şey slaytlarla sunuldu. Her yıldan daha farklı bir oturma düzeni olacak. Sahnenin hemen önünde aday sanatçılar, yapımcılar, ödül verecek isimler ve müziğin olmazsa olmaz devleri oturacak. Oturacak ama nereye? Tiyatro düzenindeki alışılmış koltuklara değil! Gece için özel hazırlanmış, 8-10 kişilik oturma gruplarına. 'Eee protokol nerede?' diyenlere de cevap vereyim. Protokol, bu ekibin arkasında... Evet, yanlış duymadınız; bakan, vekil, vali, patron... En önde otururken görmeye alıştığınız herkes, bu defa orada olmayacak. Ne derin ve zarif bir mesaj içerdiğinin farkında mısınız? Gece kiminse, onlar en önde... Çok şık bir hareket... Ha, 'ilgi, alaka ve ağırlama da bir fark olur mu?' diyorsanız, asla. Onlar için de özel localar hazırlanıyor. Protokolün arkasında sektörün önemli kişileri ve onların arkasında da 'fan'lar... Her adayın belirli sayıdaki hayranı, salonda kendilerine ayrılan bölümde izleyecekler geceyi. Bir de not: Bu sene davetiye konusunca çok cimri olacak Kral'cılar...

Demem o ki; bu yıl muhteşem bir tören için hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor, bir aksilik olmazsa 30 Nisan akşamı İstanbul Kongre Merkezi'nde gelmiş geçmiş en şaşaalı ödül törenini izleyeceğimizi düşünüyorum.

twitter.com/OnderSariahmet

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak