• $16,7279
  • €17,7095
  • 988.274
  • 2529.88
12 Ağustos 2012 Pazar

Kendin gibi tınlayabilmek!

Emre Kaya... Geçtiğimiz günlerde bir radyo istasyonunda kulağıma çalınan tanıdık (!) bir ses...
 O gün bu gündür ben ona Küçük Onur diyorum...  Yok yok, o bildiğimiz, geçmiş dönem popüleri  temiz yüzlü 'Küçük Onur' değil. Onur Mete'yi kastettim. Onur Mete; bir dolu müzik adamı. Popüler olmayı değil, gerçek ve doğru olmayı hayatının merkezine koymuş bir sanatçı. 90'lardaki popülerliğinden uzak, iyi müzik yapmak için gecesini gündüzüne katan Onur tabi ki örnek alınası bir adam. Şüphesiz! Fakat örnek alınacak yönleri doğru saptamak şart. Adamın mütevazı duruşu, bilgi birikimi, sahne tecrübesi ve disiplinli çalışması gibi yönlerini örnek alırsan kazanan sen olursun... Yok, ben 'vitrin' kısmını taklit edeyim dersen bunun sana faydası olmadığı gibi, sende ciddi yaralar açacağını da tahmin etmelisin... Yalnız başarısız olduğunu söyleyemem... Yıldız Tilbe'yle yaptığı düette 'S'leri ve 'Ş'leri Rober gibi tınlayan Emre Kaya, 'Toz'da komple Onur Mete gibi tın tın tınlayabiliyor... YetenekSizsiniz Mr. Kaya!

İçimizdeki Jamaikalılar...
'Sattas' ne kadar güzel bir iş çıkarmış... Sıkıcı ve rutin müzik piyasamızda aklımı dimağımı açan bu adamlar resmen yeni kahramanlarım... Albümdeki şarkıların istisnasız hepsi güzel... İçimdeki Jamaikalıyı uyandıran Sattas, tebrikler!

Bile bile 'lades'
'Remiks' denilen olgu ne popüler oldu yahu... Ya her albümde bir iki tane ya da başlı başına bir albüm olarak çıkıyor artık remiksler. Son örneği Nazan Öncel. Öncel'in kariyerinde ise bir ilk bu.  Geçen sene piyasaya çıkan albümü Hayvan ve Hayvan'a remiks olarak iki CD'lik bir set olarak raflarda... Raflarda olmasına raflarda da, albüm kapağı üzerindeki 'gölge' çok büyük.  Madonna'nın son albümü MDNA'nın kapak tasarımıyla efektinden fontuna kadar aynı olan bu kapağı Nazan Öncel Madonna'dan önce yaptırdığını söylüyor... 'Madem önce ben yaptım neden değiştireyim ki' mantığıyla olsa gerek, değiştirmediğini de ekliyor... İçinde gayet güzel şarkılar barındırmasına rağmen, Nazan Öncel'in diskografisinin ne yazık ki parlak elementlerinden biri olamayan Hayvan albümü bu tasarımla bir darbe daha yedi... 'Bile bile Lades' dedikleri bu olsa gerek!

Olur mu dersiniz?
Sami Özer'le yaklaşık iki ay kadar önce klip çekimlerinde tanıştık... Kulisinde ettiğimiz kısa sohbetin tadı damağımda kalmıştı ki, geçtiğimiz hafta Polat Yağcı, Kenan Hoca ve Sami Hoca ile bir iftarda bir araya geldik. Tasavvuf musikisi ve yeni albümü 'ålim Allah'tan konuştuk.  İlahi okuma becerisi ve ses yeterliliğinden konuşurken Sami Hoca iki isim verdi. Sibel Can ve Tarkan... Bu iki ismin ortak özelliği olarak ise 'huzur verici, rahatlatıcı bir ses tonu' saptamasında bulundu. Düşündükten sonra bende hak verdim Sami Hoca'ya... Bir gün bu iki isimle yaptığı düetleri dinler miyiz acaba Sami Özer'in? Peki dinlersek şık olmaz mı sizce?

twitter.com/OnderSariahmet

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Karahantepe geçici çatıyla korunma altına alınacak

Her gün iki tane yumurta tüketirseniz... İşte vücudunuza etkileri

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi