• $8,3209
  • €10,1286
  • 499.609
  • 1454.25
27 Aralık 2013 Cuma

Kayahan’a saygı

Uzun zamandır konuşuluyordu, hafta için yazılan bir haberle hemen herkes haberdar oldu Kayahan’ın hastalığından… Müzik dünyamızın büyük değerlerinden biri o. Bu yüzdendir kendisine ‘Büyük usta’ denmesi. Daha önce iki kez yendiği ‘yumuşak doku kanseri’yle bir kez daha karşı karşıya olduğu söyleniyor Kayahan’ın. Sert bir dönem yaşadığını tahmin etmek zor değil. Gelin görün ki, usta, hastalığı çalışarak yenecek. Kulağıma gelenlere göre geçen hafta sonu Kayahan’ı DMC Genel Müdürü Samsun Demir ve Aysel’in projesinin prodüktörü Murat Yıldırım ziyaret etmiş. Sanatçının Acarkent’teki evinde çok önemli bir proje masaya yatırılmış. Orhan Gencebay ve Aysel Gürel için yapılan albümlerin bir benzerinin de Kayahan şarkıları için yapılması planlanıyor. Yemin ettim, Odalarda Işıksızım, Esmer Günler, Gözlerinin Hapsindeyim, Mor Menekşe, Sabahlar Uzak ve daha onlarcası. Ne çok izi var hayatımızda. İşte bu dev eserleri bu kez farklı şarkıcılar okuyacak. Albümün seri halinde yapılması planlanıyor. Bu arada Kayahan’ın sesinden şarkılar da dâhil edilecek. Hatta çok önemli bir İspanyol bir de Yunan şarkıcıyla düet düşünülüyor Kayahan klasiklerine… Büyük usta geri dönüyor, olması gereken yere…

Küçük bütçeli ‘dev’ bir iş

SON zamanların en içten filmlerinden biri olmuş ‘Arkadaşlar Arasında’. Gökhan Horzum’un yazdığı film biz erkeklerin hayatları boyunca mutlaka bir kez başından geçmiş bir geceyi anlatıyor. İzlerken ekrana bakıp kendimi ve dostlarımı koydum o resmin içine, kendimizi ilk kez dışarıdan izlediğimi hissettim. O kadar samimi ve sıcak bir dost meclisi vardı masada. 30’larına gelmiş dört bambaşka karakterin yıllar sonra iş, güç, hayat gailesi arasında zar zor bir araya gelip dertlerini anlattığı, güldüğü, ağladığı, yer yer saçmalayıp korkularına gömüldüğü renkli bir sofra muhabbeti..Bu ufak bütçeyle ortaya çıkan dev işi mutlaka izleyin.

Fit vücuda FIT plaka

2013’TE adını sık duyduğumuz isimlerden biri Şeyda Coşkun… Mehmet Ali Erbil’in baldızı titriyle hayatımıza giren, akabinde kilo problemi olan starlarımıza yeni bedenler hediye eden bir ‘yaşam koçu’ oluveren isim. Saba Tümer’den Demet Akalın’a, Hacı Sabancı’dan Hadise’ye neredeyse dokunmadığı ‘ünlü’ kalmayan Coşkun’un en son başarısı da Gülben Ergen malum… Ergen’i 20’li yaşlarına ışınlayan Şeyda Coşkun çok tercih edilir bir isim oldu bu sayede. Her bir isimden aylık 3-4 bin euro’lar kazandığı yazılan yaşam koçu kendisini de ödüllendirdi geçenlerde. 2013 model, yaklaşık değeri 600 bin TL olan bir cip aldı. Mercedes’in G serisini tercih eden Coşkun’un plakası ise manidar. Birlikte çalıştığı isimlere ‘fit’ bir vücut vaat edip binlerce lira kazanan isim plakasını da ‘FIT’ almış.

<p>İşgalci İsrail'in Gazze'yi abluka altına alması sonrası 13 yaşındaki Abdurrahman eş-Şanti, Filist

13 yaşındaki Abdurrahman eş-Şanti Gazze'den dünyaya rap yaparak haykırdı

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı