• $13,3691
  • €15,2651
  • 791.729
  • 2042.08
4 Şubat 2013 Pazartesi

İyi 'kalpli' kadınlar/adamlar

Projenin beyni Selçuk Kaya'nın amacı farkındalık yaratmak, halkı bilinçlendirmek. Her yıl 15 bin çocuğun kalp hastalıklarından hayatını kaybettiğini duyurmak, 'dikkat' demek. Çekilen fotoğrafları yarından itibaren billboard'larda göreceksiniz, bir de sergisi olacak İstanbul Forum'da. 

Geçen yıl da yapılmıştı bir benzeri ama bu sene farklı, daha sonuç odaklı. Mesela Bölge Hastanesi de var işin içinde. Farklı illerden 10 kalp hastası çocuğu tüm masraflarını karşılayıp, ameliyat edip, tedavi sürecini takip edecek. 10 can, belki de fazlası kurtulacak bu girişimle. Poz verenler, söz de vermişler. Ameliyat olan çocuklara moral desteği için, gidip görecekler, ilgileneceklermiş miniklerle...

Bir de iyi kalpli adamlar var. Ali Kırca, Tolgahan Sayışman, Tümer Metin, Hamdi Alkan gibi. Uzaklardan bir destek de Hidayet Türkoğlu'ndan... 

Kendi gelemedi ama Amerika'da fotoğraflarını çektirip yolladı. Hepsi günlük koşuşturmalarını bıraktı, zaman ayırdı çocuklar için. 

NE YAZIK Kİ...
Bir kişi daha vardı zaman ayırmak isteyen, zamanı olmadı. Mehmet Ali Birand'a da bu teklif yapıldı. 'İçinde olmak isterim' yanıtı alındı ama zaman yetmedi, kısmet olmadı...

Mutfakta biri mi var?
Ceyda Ateş dizi-film sektörünün güzel kızlarından. Çektiği filmlerle dikkatleri cezbedip, Adını Feriha Koydum'un kadrosuna dahil oldu, sonra da tanınırlığına tanınırlık katıp tam anlamıyla 'meşhur' oldu. İşletmeci Can Yurtsevdi'yle olan birlikteliklerini bir süre önce sonlandırmışlardı. Narkotik operasyonunda gözaltına alınan Yurtsevdi, çıkınca bir açıklama yapmış ve 'Ceyda peşimi bırakmıyor' demiş. İlginç.. Neden mi? Ceyda Ateş, ayrılık sonrası hayatına yeni birini soktu. Şu sıralar flört halindeler. Bu isim hiç yabancı değil. CNN Turk'te Arda'nın Mutfağı programına imza atan Arda Türkmen. Arda 'rock star' havasında bir 'yemek sever'. Bir nevi 'food star'. Başarılı bir adam ve çok fazla göz önünde olmamasına rağmen hayranları bile var. Şimdi birbirlerine 'minik burun' diye hitap eden bir çift gerçeği ortadayken, Can Yurtsevdi'nin söyledikleri sizce ne kadar mantıklı?

Çoğu gitti azı kaldı
Mekanlar alıştı, müşteri yoğunluğu tahmin edilebilir halde. Açıldığı ilk günlerde yürünmeyecek kadar yoğun olan Mahalle artık kendi rutinine sahip. İşletmeciler ve mekan sahipleri mutlu, mesut... İlk günlerdeki aksaklıkların hemen hepsi çözüldü. 

Biri hariç... Havalandırma hala yetersiz. Çözmek için çalıştıklarını biliyorum ama bu iş bu kadar uzamamalıydı. Bir de müzik seçimi ve ses düzeyiyle ilgili memnuniyetsizlikler kulağıma geliyor. 

Çalınan müzik çoğu zaman Mahalle'nin ruhuyla uyuşmuyor. Mahalle'yi anlayabilecek bir 'müzik direktörü' şart gibi görünüyor.

Blender, Beymen'e taşınıyor
NİŞantaŞI'ndaki Blender en sık uğradığım mağazalardan. Başarılı ürün yelpazesi sebebiyle takipçisi çok. Birkaç gündür Blender'a uğrayanlar simsiyah camlar sebebiyle önce bir merak, kapıya yöneldiklerinde ise bir hayal kırıklığı yaşıyor. Durumu açıklayıp içinizi rahatlatayım. Blender, Nişantaşı Beymen'in içine taşınıyor. Daha önce Erdem Kıramer'in hizmet verdiği kat bundan sonra Blender olacak...

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın