• $12,4385
  • €14,0451
  • 712.835
  • 1776.41
5 Temmuz 2013 Cuma

İşte İbo’nun dönüş bombası!

Tam 843 gün geçmiş üstünden o ‘şoke eden’ saldırının... Gecenin bir vakti, haber kanallarının ‘son dakika’ geçtiği, Tatlıses’in vurulma olayının. Tam 843 gündür hasret O’na sevenleri. Albümü ha çıktı ha çıkacak diye onlarca, yüzlerce haber yapıldı, o sustu. Geçtiğimiz hafta Irak’taydı ve ilk kez ‘Dönüyorum’ dedi... Üç ay sonra ‘Yarım’ adlı şarkıyla bu uzun araya son vereceğini söyledi Tatlıses. O gün bugündür televizyonlar şarkının, gazeteler ise o sözlerin peşinde. Ben hafta başında dinledim şarkıyı. Tek kelimeyle muazzam. Mutlu ol yeter, Yalnızım ya da Yalan gibi bir klasik olacağı çok net. Söz-müzik Sinan Akçıl... Dinler dinlemez Sinan’ı aradım. ‘Bu yıl çok konuşulacaksın’ dedim ve sordum ‘heyecanlı mısın?’. ‘Çok heyecanlıyım’ dedi. ‘Böyle büyük bir ismin, böyle bir süreç sonrası benim şarkımla insanlarla buluşuyor olması tarifsiz’... Haklı... İbo’nun dönüşü herkesin merak ve hasretle beklediği, önemli bir olay... İnsan özlüyor... Ben de o süreçte dolaylı da olsa hasretinizi gidereyim dedim ve aldım sözleri...  İşte, İbo’nun ‘dönüyorum’ dediği o şarkı! 

Ne akşamlar akşam ne gündüzler, hepsi yarım 
Bir karar ver artık, ben o karara uyarım 
Ne yaptın sen böyle, değil miydin diğer yarım? 
Ayrılık diyorsun, sen varsan ben de varım   

***
Ağlıyorsun şimdi gizli bir köşede 
Kalmadı bizde hiç eski tat eski neşe 
Sensiz bu hayat devam etse de yarım 
Yarım yarım yarım her şey yarım 

***
Aklıma ilk gelen sözleri sorsalar 
Cevabı bin defa ‘sen’ diye duysalar 
Kaybolan parçamı yerine koysalar 
Yarım, her şey yarım...


ROMANTİK MALKAÇOĞLU COMO'DA AŞK TATİLİNDE

Bir buçuk yılı devirdi Ceylan Çapa, Burak Özçivit çifti. Best Model of Turkey’de sıradan bir yarışmacıyken tuhaf bir yükselişle yıldızlaşan Özçivit ve sosyetenin sevilen isimleri Şebnem-Celal Çapa’nın biricik kızları Ceylan... Doludizgin devam eden bu ilişkide tatil zamanı şu sıralar. Burak ve Ceylan yaklaşık bir haftadır İtalya’dalar... Como, Toskana ve Roma’da dolaşıyorlar. 
Yeni dizisi önce enerji depoluyor Özçivit. Como Gölü’nün yanı başında, dünyanın en lüks otelleri listesinde bulunan Villa d’Este’ye rezervasyon yaptırmış bir süre önce. 16 yüzyılın ortalarında inşa edilen son derece romantik ve bir o kadar da pahalı bir otel  Villa d’Este. Geceliği ortalama 3 bin 500 lira... Yer bulmak mı? Bu sezonda neredeyse mümkün değil... Geçen yıl Fransa’nın güneyindeydiler, bu yıl İtalya’da. Bakalım seneye nerede olacaklar? 

ARDA, HÜKÜMET KADIN'DA HANGİ ROLDE? 

Geçtiğimiz hafta Mardin’deydi Arda. Gazetelerde görmüşsünüzdür fotoğrafları. Hükümet Kadın 2’nin setinde... Arda kamera karşısına da geçti Mardin’de. Peki nasıl gelişti bu süreç, nasıl ikna oldu oyunculuk yapmaya ve nasıl bir karaktere can verdi? 
Demet Akbağ ve Arda’nın bağını bilmeyen yok. Arda, Akbağ için ‘manevi annem’ diyor. Demet Hanım daha senaryoyu okurken içinden ‘top koşturmak’ geçen bir sahneyi yakıştırmış Arda’ya, kendi kafasında. O an Arda’yla paylaşmış hatta. Program uyunca Arda Mardin’e uçmuş. Hem manevi annesiyle hasret gidermiş hem de Hükümet Kadın 2’nin konuk oyuncusu olmuş. Anlayacağınız Arda top oynayan bir genci canlandıracak filmde. Filmin yönetmeni Sermiyan Midyat çok memnun kalmış performansından. Arda’nın oyuncu koçluğunu Demet Akbağ’ın yaptığını söylememe gerek yok herhalde. 
Hükümet Kadın 2’ye gelince. Daha önce de yazıldı ama bir kez daha söylemekte fayda var, ilk filmde Demet Akbağ yani Hükümet Kadın Xate öldü ve cenaze törenini gördük. Bu filmde 10 yıl önceye gidiyor hikâye, tüm karakterlerin biraz daha genç halleriyle yine aynı coğrafyada, aynı kahramanlarla başka bir macera izleyeceğiz. 

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor