• $9,5456
  • €11,0896
  • 550.119
  • 1509.2
8 Nisan 2013 Pazartesi

İlklerin gecesi

Dört gün kaldı Türkiye Müzik Ödülleri'ne...

Cuma akşamına kilitlenmiş durumda tüm sektör. İstanbul Kongre Merkezi, yine çok konuşulacak bir gece için hazırlanmaya başladı bile. Yıllardır adının bir yerinde mutlaka 'Kral' ibaresini taşıyan 18 yaşındaki ödül töreni, bu yıl bir ilke imza atıyor. Ülker gibi bir devi arkasına alarak yeni ismiyle görücüye çıkıyor. Bu, sektör için çok önemli bir adım. Hâl böyle olunca, bu seneki tören 'her sene yapılandan daha görkemli olma' zorunluluğunu taşıyor.
Hummalı bir çalışma içinde Kral Medya Grubu Başkanı Mehmet Akbay ve ekibi... Geceleri gündüzleri birbirine girmiş durumda. Herkes o gece neler olacak diye merak ededursun işte size detaylı bilgilendirme...

Sertab ERENER ve MURAT Boz'un 'İlk'leri
Gecenin starı Sertab Erener olacak. Sertab, 3 yıl aradan sonra sonra çıkaracağı pop albümünün lansmanını da bu gecede yapacak. Aynı gün piyasada olacak albümdeki şarkılarının yanı sıra 90'lardan bu yana hit olan parçaları da potpuri halinde seslendirecek.
Bu yılın transfer bombasını Doğan Müzik patlattı malum. DokuzSekiz Müzik'ten DMC'ye geçen Murat Boz'un bir süredir sessiz sedasız ama bir o kadar da titizlikle üzerinde çalıştığı yeni şarkısı ilk kez dinleyenlerle buluşacak.
SaygIlarImIzla...
Son bir yıl içinde çok büyük kayıplarımız oldu. Nice değerimiz göçüp gitti uzaklara. Cuma gecesi İstanbul Kongre Merkezi'nde olacak onlar da ruhlarıyla... Sadece başka vücutlarda... Kamil Sönmez, Zeynep Başkan'da vücut bulacak, Ferdi Özbeğen dostu Ümit Besen'de... Sağlığında O'nun türkülerine var gücüyle sahip çıkan Kubat, ustası Neşet Ertaş'ın ruhunu şad edecek. Ve Müslüm Gürses... Baba'yı o gece Halil Sezai dile getirecek. Yeryüzünden gökyüzüne saygılarımızla...

Nilüfer ROCK'çı dostlarıyla sahnede
Gecenin bir diğer bombası da Nilüfer... Geçen yıl 12 Düet albümüyle 'En İyi Proje Ödülü'ne layık görülen fakat rahatsızlığı sebebiyle ödülünü almaya gelemeyen Diva, bu kez yeni albümünden üç eseri rockçı dostlarıyla sahneye taşıyacak. Nilüfer'e bu performanslarda 'Model', 'Gripin' ve 'Gece Yolcuları' eşlik edecek.

Günaydın Nusr'et'in izinde...
Son yılların en başarılı girişimi Nusr'et. Muazzam akılcı bir fikir ve harika lezzet. Bu bileşenler Doğuş Grubu'nun da ilgisini çekince ortaya bir efsane çıktı. Sektörün 'en önde gelen kuruluşu' hüviyeti kazanınca bazı hususlarda da rahat tavırlar sergilenmiyor değil tabii. Mesela Nusr'et'te ben henüz mönüden sipariş verebilmiş değilim. Ya Nusret ya da şeflerinden biri gelir "Bana bırakın" der. Lezzetli bir yemek yersiniz ama ne ödeyeceğinizi çoğunlukla bilemezsiniz. Bu uygulama sebebiyle hesap geldiğinde şok olan birçok arkadaşım var.
MÖNÜLER 'BUHARLAŞTI'
Aynı uygulama Günaydın'a da sıçramış... Eskiden mönü verilirdi, artık vermiyorlar. Önceki hafta perşembe akşamı Etiler Günaydın Steakhouse'ta dikkatimi çekti bu. Yemek sonrası 'acaba talep etmediğim için mi getirmediler?' sorusu düştü aklıma. Ertesi gün de aldım soluğu Bostancı Günaydın'da... Yalnız başıma oturdum bir masaya ve mönü istedim. Garson "Vermiyoruz efendim" dedi. Nedenini sordum, yönetimin kararı olduğunu söyledi. "Şarap mönünüz var mı?" dedim, getirdi. Bir baktım ön sayfalarda et mönüsü de var! "Bu ne?" dedim. Eskiden kaldığını, bir süredir kullanmadıklarını söyledi. Ne düşüneceğimi bilemedim...

<p>Onlar Türkiye'nin Vurcu İHA'sı. Mehmetçiğin  kötü gün dostu. Yerli ve milli İHA sistemi Kargu.</p

Kargu Vurucu İHA'lar Teşkilat dizisinde marifetlerini sergiledi

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu