• $9,2891
  • €10,7592
  • 526.743
  • 1409.56
9 Kasım 2014 Pazar

Her hafta bir derbi…

En acımasız sektörlerden biri televizyon sektörü. Özellikle prime-time, bildiğimiz kurtlar sofrası. Yüzbinlerce hatta milyonlarca liralık prodüksiyonlar birkaç haftada tv tarihinin tozlu arşiv raflarına gömülebiliyor. Sadece bu sezon 10’un üstünde dizi yayından kaldırıldı, Bir o kadar da yeni dizi yayına girdi, girecek. Diziler birkaç öğenin bir arada başarı göstermesiyle ‘kalıcı’ olabiliyor. İyi bir senaryo, yönetmen, işine hakim bir yapımcı, vizyon sahibi kanal yöneticileri ve pek tabi ‘parlak’ bir oyuncu kadrosu.
Başroldeki kadın ve erkek oyuncu dizinin tek kelimeyle ‘vitrini’! İşte bu yüzden, tüm PR onlar üzerinden yürüyor. Son birkaç yıldır sosyal medya hayatımızın tam ortasında. Hal böyle olunca da bir süredir TV kanalları, yapımcılar, reklam verenler sosyal medyayı da ölçümlüyor. Somera bu konuda çalışan şirketlerden biri. İki haftadır ‘TV’nin en popüler çifti’ araştırması yapıyor ve itiraf etmeliyim, kıran kırana bir rekabet yaşanıyor!

FB-GS misali

Zirvede Kara Para Aşk’ın yıldızları Tuba Büyüküstün-Engin Akyürek çifti ve Medcezir’in yıldızları Serenay Sarıkaya-Çağatay Ulusoy çifti çekişmesi var. İlk hafta Tuba-Engin çifti sosyal medyada 4 bin 53 gönderiye konu olarak haftayı 1. kapattı. 31 Ekim-7Kasım haftasında ise Serenay-Çağatay çifti 6 bin 118 gönderiyle ipi göğüsledi. Durum şimdilik 1-1. Bir FB-GS derbisi tadında her şey. Günün sonunda bu çekişme yine en çok bu isimlerin işine yarıyor. Onlar konuşuldukça popülariteleri artıyor, popülariteleri arttıkça milyon liralık reklam teklifleri alıyorlar…
Bknz. Serenay ve Tuba…

Türkçe eğlencenin ‘lüks’ hali

Arabeskin yükseliş trendini yakalarken sıradanlıktan kurtulup, işe bir de alaturkanın keyfini ekleyen birileri çıktı sonunda. Desibel’den bahsediyorum. Boğaz Hattı’nın yeni eğlence durağı... Sortie’nin içinde, kadife loca ve perdeleri, altın yaldızlı detaylarıyla 70’leri günümüze taşıyan ‘şık’ bir yer. İçeride iyi hissediyorsunuz kendinizi. Fark yaratan noktası ise bence servis kalitesi. Müşteriyle gereksiz bir samimiyet içine girmeyen ama ‘samimiyetsiz’ de olmayan müthiş bir ekip hizmet ediyor Desibel’de. Bu hizmet güzel müzikle buluşunca da gerçekten ‘eğlenceli’ geceler yaşanıyor.

Hay aklınızla bin yaşayın!

Şehrin yeni lezzet duraklarından biri açıldı geçen hafta. Özgür Aras ve Ogün Canay imzalı ‘Elde Meze’. Özellikle gece gezen tayfaya, Asmalımescit’te daha önce ‘Beyrouth’un bulunduğu yerde yepyeni bir konsept sunuldu. Bir nevi meze kültürünü gençleştirme hareketi. Tabakta yemeğe alıştığımız mezeler, özel üretim ekmekler ve ‘pop’ sunumlarla artık elde yeniyor. Geceleri, kulüplere gitmeden önce uğranılası bir yer anlayacağınız… Çok sevdim bu fikri…

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi