• $13,4284
  • €15,271
  • 794.664
  • 2042.08
8 Şubat 2013 Cuma

Hande bu... Uçar mı uçar!

Şarkıcılar konserleri için ciddi hazırlık dönemleri geçiriyor. Son örneği Demet Akalın. Canlı izlemedim ama iyi iş çıkardığı fotoğraf ve görüntülerden belli. Sonradan şovunun çalıntı çıktığı yönünde çıkan haberlere takılmayın. İyi niyetli bir girişim olduğu kesin. 

Hande Yener de 22 Mart'ta BGM sahnesinde olacak. Hedefi büyük. Uçmak istiyor Hande, BGM'nin içinde. Hatırlarsınız Ajda da uçacak demişlerdi. Gazeteler sayfa sayfa haber yapmış, tv'ler 'az sonra' üstüne 'az sonra' döndürmüştü. Sonuçta Ajda, alüminyum folyo kaplı bir vinç kupasında sadece durmuştu. Meğer o uçmakmış...

Hande'yi tanırım yapamayacağı işe hallenmez. Bunu istemiş, patronu Polat Yağcı'ya anlatmış. O da en az Hande kadar 'sınırsız' olduğundan, oturmuş Cirque Du Soleil tasarımcıları ile yazışmaya başlamış. Salon detaylarını istemişler. Salon bu işe teknik olarak uygun, yapılabilir cevabı gelirse, tüm ekipmanlar yurtdışından gelecek, Hande beş gün boyunca         'uçma' dersi alacak ve           22 Mart'ta sadece sahnenin değil, seyircilerin üstünde uçacak. Hande bu... Uçar mı uçar!


Rota: Hindistan Rehber: Cemil İpekçi 

İlk fırsatta kısa bir yurtdışı tatili yapasım var. Gerçi bu yoğunlukta nerde bizde o zaman? Yine de umut fakirin ekmeği misali, bezgin bezgin tur alternatiflerine bakarken internette Cemil İpekçi'yle göz göze geldik. Hoppalaaaa... Nerden çıktı bu şimdi diye düşünürken reklâmdaki o satır çarptı gözüme 'Cemil İpekçi ile Hindistan büyüsünü keşfetmeye var mısınız?' Merak kediyi öldürse de tıkladım, girdim siteye.

2008'de "AK Parti kapatılırsa Hindistan'a yerleşirim" diyen İpekçi'ye ne oldu da yine Hindistan'a geldi acaba dedim ve inceledim. Fiyatı 4500 euro. 8 gece 9 gün. Tabir-i caizse Hindistan'ın altını üstüne getirmeye yönelik bir program. Soruşturdum, ilk gününde 20 kişi rezervasyon yaptırmış. Anlayacağınız İpekçi 90 bin euroluk ciroyla başlıyor Hindistan seferine. Ne diyelim, rastgele.. 


Ezeli rekabet... 

Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz Merkez Sağ'ın liderliği için ne çok çekişti geçmişte. Sonuç mu? Biliyorsunuz işte, belirsiz. Dönem dönem Çiller dönem dönem Yılmaz'ın üstünlüğü söz konusu oldu. Yıllar geçti bu iki ismin çocukları karşı karşıya geldiler yeme-içme sektöründe. Önce Yılmaz'lar franchise olarak Quick China ile adım attılar sektöre, aynı dönemde Çiller'ler kendi markaları Hardal'la...

YATIRIMLAR DEVAM ETTİ

Peşinden Hasan ve Yavuz Yılmaz Elio'yu yarattılar, Berk ve Mert Rigatoni, Oktoberfest ve Lilu'yu. Çokça rekabet haberleri yapıldı. Ben bu defa bir durum değerlendirmesi yapıyorum. Baştan söyleyeyim, bu defa anne-babaların yaşadığı belirsizlik gibi bir durum söz konusu değil. Çiller'lerin ezici üstünlüğü var. Durumu şöyle özetleyeyim. İlk düello Atiye Sokak'ta yaşandı. Hardal ve Elio yan yana iki dükkân, Hardal açıldığı günden bu yana sürekli bir müşteri artışıyla devam ederken Elio aynı başarıyı yakalayamadı.Bunu anlayabileceğiniz en net gösterge işletme ortağının değişimi. Aydın Samanlı'nın gidişi kötü oldu. Şimdilerde Batuhan Piatti var dükkânın başında ve ciddi bir kavram karmaşası yaşanıyor. Fine dining hizmeti veriyorlar desem değil, müzik yayınlarına bakıp burası bar desem hiç değil. İki arada bir deredeler. Çiller'lerin eli diğer ortakları Uğur Karabayır'ın vizyonu ve tecrübeleri sebebiyle çok güçlü. 

FARK ATAKÖY'DE AÇILDI 

Son düello da Marina Park'ta vuku buldu. Hardal ve Elio aynı dönemde aynı şartlar altında, aynı projede yer aldı. Yılmaz kardeşler büyük bir hevesle girdikleri Marina Park'taki dükkânlarına birkaç ay sonra kilit vurdu. Elio, yaklaşık iki aydır kapalı. Ne hizmet veriyor, ne bir çivi çakılıyor. Bu defa durum net. Çiller'ler, Yılmaz'ları çok geride bıraktı.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın