• $17,0261
  • €17,5039
  • 982.84
  • 2395.42
23 Mayıs 2014 Cuma

Evladın rengi olmaz!

Sadece rengi değil, milleti de olmaz… Buyurun bunun en taze örneklerinden birini paylaşayım sizinle. Esra Akkaya, sevecenliği, anaçlığı yüzüne yansıyan bir isim. Eşi Harun Uygural’la birlikte önemli bir karar verip, evlat edindikleri geldi kulağıma bir süre önce. Hatta bebeğin siyahî bir bebek olduğu da söylenenler arasındaydı. Geçen hafta Instagram hesabından çok bilindik bir fotoğraf paylaştı Esra Hanım… Altında ise can alıcı bir mesaj. ‘Her çocuk bir anneyi hak eder…’ İşte bu paylaşım üzerine başladığım kısa süreli araştırmalarım sonrası elle tutulur detaylara ulaştım ve oldukça hassas bir konu olduğu için, Esra Hanım’ı aradım. Yalanlama ya da konu hakkında konuşmamak gibi seçenekler olmasına rağmen tüm nezaketi ve samimiyetiyle cevapladı sorumu, ‘doğru’ dedi. Bundan yaklaşık 4.5 ay önce, henüz bebek 2.5 aylıkken girmişler birbirlerinin hayatına. Şimdi 7 aylık Etiyopyalı bir oğulları var çiftin. Bunca zaman duyulmamasından dolayı gizlediklerini düşünmeyin. Biraz hassas davranıyorlar sadece. Uzun bir yasal sürecin sonundalar şimdilerde. Bir iki gün içinde TC kimlik numarası çıkacak ufaklığın. Tüm ısrarlarıma rağmen ismini söylemedi fakat iki isimli olacağını öğrendim. Biri Türkçe olacak isimlerin. Büyük ihtimalle Angelina Jolie’nin Etiyopyalı kızı Zahara üzerinden benzetmeler yapılacak. Birileri 'vay efendim neden buradan birini evlat edinmemiş, siyahî bebek de neyin nesiymiş' diyecek. İnsanlar soracak ama cevap değişmeyecek. Evladın rengi de milleti de olmaz!

Acun, Kurt Seyit’i kurtarabilir mi?

Kurt Seyit ve Şura büyük hayal kırıklığı olmadı mı sizin için de? Masalsı bir hikâye, muazzam bir prodüksiyon, görülmemiş bir tanıtım, müthiş bir jön fakat elde var sıfır. Hadi haksızlık etmeyelim, sıfır değil belki, bir… Dizinin reytingleri bir türlü istenen tabana oturmayınca kurtarıcı dokunuşlar yapma çabası başladı yönetimde. Göze batmayacak ufak tefek dokunuşlar sonuç vermeyince büyük hareketler yapıldı. Senaryoda, cast’ta büyük değişiklikler... Yine olmayınca son çare Acun Ilıcalı’dan medet umuldu. Öğrendiğim kadarıyla yönetim, kanalın her açıdan yüzünü güldüren Acun Ilıcalı’dan tanıtım desteği istemiş. Bu yüzden Ilıcalı, Survivor arasında Kurt Seyit ve Şura’dan bahsedip, izleyici toplamaya çalıştı geçen hafta. Bakalım bu son hamle reytinglere ne kadar yansıyacak?

Sahil hattına ilk merhaba

Yaz kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Önceki akşam, Kuruçeşme’nin önemli markalarından biri olan Sortie’nin içinde yer alan Chef Mezze açılışını yaptı, ben de bu vesileyle ilk adımı attım yazlık mekanlara. Chef Mezze benim merakla beklediğim bir markaydı. Gazi-Bilal Ateş kardeşlerin harikalar yarattığını Çapamarka işletmelerinden biliyordum lakin bu onların ilk serbest girişimi. Mekânın girişinde beni Eray Kılıç karşıladı. Eray, Chef Mezze'nin jokeri. Her yerde parmağı var. Şık bir sunum yaptı bana. Sunum sonunda Gazi ve Bilal kardeşlerin beni hiç yanıltmadıklarını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ali Türker imzalı mimarisinden lezzetlerine kadar kelimenin tam anlamıyla ‘güzel’ bir iş çıkarmışlar ortaya. Dostları da iki kardeşi yalnız bırakmadı o gece. Bu yıl Sortie’nin balıkçısı olarak hizmet verecek olan Chef Mezze’nin adını çok sık duyacaksınız…

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı