• $13,6253
  • €15,5236
  • 774.277
  • 1880.06
1 Şubat 2013 Cuma

En şanslı öğretmen

Spor basını Sneijder'le ilgilene dursun Yolanthe yenge magazin basınının takibinde. İlk günlerde 'Acaba Jardel'e yapılan Sneijder'a da yapılır mı?' diye düşünmedim değil. Fakat o faslı çabuk geçtik Allah'tan... Ölçülü davranışları Yolanthe Cabau'yu sevdirdi. O da İstanbul'u sevmiş. 250 bin takipçisine İstanbul'u öve öve bitiremiyor. Yarım yamalak Türkçe yazıyor, Boğaz fotoğrafları paylaşıyor... Transfer öncesi, başlarda önyargılıymış Cabau sonra Google araştırmaları sonucu büyük bir kafa karışıklığı yaşamış. Bir yanda gecekondularla dolu çarpık yapılaşma, diğer yanda Nişantaşı, İstinye Park fotoğrafları... Şimdilerde çok mutlu olduğunu öğrendim. Artık İstanbul için 'my home' (evim) diyor, Nişantaşı'nda gezip Türk kahvesi içiyor.

İstanbul'u daha iyi yaşamak için şimdi Türkçe öğrenmenin peşinde Yolanthe... Bir Türkçe öğretmeni aranıyor. Masa başında yazıp çizerek değil, Yolanthe'yle birlikte gezerek, eğlenerek Türkçe öğretecek bir öğretmen, aslında bir kız arkadaş... Dün, Milano'daki evinde bulunan eşyaların İstanbul'a gelişini organize etmek için İtalya'ya uçtu yenge. Dönüşte Alkent, Ataköy Konakları ve Maçka arasında son kararı verecek ve yerleşecek yeni evine. Sonra da başlayacak Türkçe öğrenmeye. Geze geze, eğlene eğlene...


Çağatay ve kararları

Bir sabah, bir operasyonla alındılar... Ne ilk ne de son operasyon... 

Çağatay, henüz yolun başında ve çok popüler. Adını Feriha Koydum sonrası bir sessizlik dönemindeyken patladı bu olay. Oysa bir dizi, iki de film için çalışıyordu. Çağatay, uyuşturucuya yönelmiş. Düşünmeden, fark etmeden... Pişmanlığı büyük... Üstünü örtmüyor yaşananların, geçmişini bugününü sorguluyor baba evinde. Şimdi sahip olduğu markayı, kendini yönetmek, bu krizi aşmak durumunda. Fiziği, yeteneği, aldığı terbiye bunu hak ediyor ve o da bunun farkında. Çağatay kariyerini iyi yönetebilmek için bir profesyonelle anlaşmaya karar verdi. Mevcut krizi yönetecek, olası risklerden uzak tutacak bir danışman. Tarkan, Gülben Ergen, Gamze Özçelik... Hepsi krizler yaşadı ve doğru stratejilerle atlattı. Çağatay da atlatacak. Aslında bu operasyondan önce başlamıştı Çağatay yeni kararlar almaya. Selin Boronkay'la yollarını ayırmıştı mesela. İyi bir sinema filmi çekmeyi kafasına koymuş, prensipte anlaşmıştı yönetmenle, yapımcıyla.

 

PEKİ OPERASYON BAŞARILI OLDU MU?

Polisin bu operasyonu bir haftadır konuşuluyor. 'Hafta sonuna denk getirilmesi 'Emniyet'in şovu mu? Camiaya gözdağı mı?' gibi sorular dillendiriliyor... Olaya şöyle bakmak daha doğru gibi... Bu operasyon sonrası kariyerinin ve hatasının başındaki, gencecik bir yetenek "Hataydı, hayatımı yüzde yüz değiştireceğim, artık asla böyle bir şey yaşamayacağım" diyor mu, diyor. Bu adam hatadan döndürüldü ve kazanıldı mı, kazanıldı. Operasyon başarılıdır, uzatmaya gerek yok. Nokta!

3 milyonluk bütçe
İlki 1996'da düzenlenen Winterfest'in ulaştığı noktaya inanamıyorum. 40 kişilik o üniversite turu bugün 8.000 kişilik bir organizasyon. Bu yıl Arçelik sponsorluğunda gerçekleşen festivalin sanatçı bütçesi ise tam 3 milyon lira! Kenan-Ozan Doğulu, Hadise, Demet Akalın, Ece Seçkin, Model, Avrupa'nın en iyi DJ-prodüktörlerinden Tom Novy, 2012 yılındaki 'In My Bedroom' hitiyle dünya dans listelerini sallayan Ralvero, Erdem Kınay ve Doğuş Çabakçor bu yılın isimleri. Festivalin beyin takımı Ruhi Sümer, Kayahan Göltepe ve Ufuk Ergin bu yıl da harikalar yaratıyor. Önümüzdeki günlerde ben de orada olacağım.

<p class='MsoNormal'>Dizi; Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi projelerini hayata  geçiren Osman Sınav imza

Yeni 'Kurtlar Vadisi' olmaya geliyor! Yalnız Kurt'un konusu ve oyuncuları neler?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu