• $13,3511
  • €15,1455
  • 789.402
  • 2014.21
21 Mart 2014 Cuma

Dev jest!

Russell Crowe Beşiktaş sokaklarında elleri ceplerinde yürüdü yürüyeli ‘bizden biri’… Mütevazi tavırları belkide bir ‘Hollywood starı’nın böyle de olabileceğini gösterdi bize. Bizim kerameti kendinden menkul bir takım starcığımızın aksine hem işini yaptı hem gecelerde gezdi hem de hiç kaçmadı basından. Çok inandığı filmi ‘The Water Diviner’ın Türkiye ayağını geçen hafta bitirdi ve ülkesine gitti. Giderken de hayli içten bir tweetle veda etti. Bu veda Crowe’un bir daha Türkiye’ye uğramayacağını düşündürebilir bazılarınıza ama öyle değil. Şimdiden, bir sonraki gelişinin planları yapılıyor. Hem de ne geliş. ‘Oscar alacağız’ dediği filminin galasını İstanbul’da yapacak Crowe. Tabiri caizse dünya basınını yığacak İstanbul’a. 400 seçkin basın mensubunun ağırlanması planlanıyor. Hatta Sultanahmet ve Boğaz otelleriyle ön görüşmeler başladı bile. Akademi Ödülleri’nde yarışacak iddiasıyla hazırlanan bir projenin galasının İstanbul’da yapılması demek, büyük tanıtım, büyük şans demek. Milyonlarca dolarlık reklam ederi demek. Crowe, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan tarafından çok iyi ağırlandı Türkiye’de. Bu misafirperverliğin ve kurulan dostluğun etkisi büyük bu gala kararında. Sayelerinde Oscar’lık bir filmin galası yapılacak
İstanbul’da, ilk kez…

Bu Survivor kime ne getirir?

Son yılların en seviye yoksunu Survivor’ını izliyoruz. Bazı karakterler ve diyalogları evlere şenlik! Fakat bir gerçek var ki; hâlâ izliyoruz. İzlenecek kadar iyi bir iş çünkü. Yarışmacı seçimleri büyük bir mühendisliğin sonucu. Bazı insanlarda ‘Bunların ne işi var ekranda’ algısı yaratsa da her biri ‘izlenecek’ karakterler. Peki henüz sezonun başındayken, sezon sonunu hayal etsek neler çıkar karşımıza? Bu Survivor kime ne getirir mesela? Geçmişin ışığında işte gerçekleşmesi bazı muhtemel ‘son’lar…
Samantha: Allah vergisi rengi ve aksanıyla yeni bir BBG Ali olur. Ötesine geçemez. Yarışma sonrası, ufak tefek organizasyonlarda sunuculuk yapar, zaman içinde olması gerektiği gibi kaybolup gider.
Sahra: Fenomen olur ama kimin fenomeni? Ekranda özellikle yarışmalar esnasında ‘Cennet Mahallesi’ne bağlaması an meselesi olan yarışmacı bu Survivor’ın şampiyonu olsa bile unutulmaya mahkum.
İsmail Baki: Çoğu izleyici için hayal kırıklığı. Tanıtımlarda bile tiplemelerinin replikleriyle yer alan komedyen bir adamın komediden bu kadar uzak olması şaşırttı. Sessizliği ve bazı tavırları ‘sinsilik’ gibi algılanıyor. O imajı biraz düzeltirse bir ihtimal Acun Ilıcalı’nın kanatları altına girer, TV8’de bir şeyler yapar.
Gökhan Keser: Kesinlikle yarışmadan en çok fayda görecek adam Gökhan. Hamuru düzgün olduğundan Survivor onun popülerliğine popülerlik katacak. Yarışma sonrası bilinirliği tavan yapar, konserden konsere koşar belki de bir dizide başrol oynar.
Akın Saatçi: Nispeten ‘düzgün’ karakterlerden biri. Daha önce de yazmıştım ‘yarı ünlü’ zaten kendisi. Azra Akın’ın eski sevgilisi, yarışma sonrası popüler bir aşk yaşarsa, magazin sayfalarında bol bol okursunuz.
Mert: Bir dizide küçük rollerden birini kapar, belki bir de reklamda oynar.
Turabi: Ne oyuncu olur ne TV programcısı. En fazla eskisinden biraz daha popüler bir dansçı olur. No-name birkaç hevesli şarkıcının klibinde boy gösterir. Bir kısım ‘delikanlı’nın abisi hissiyle bir dönem gezer, sonra kaybolur.
Tolga Karel: Hızla düşüşte olan kariyerine kaldığı yerden devam eder. Büyük bir şans eseri, çok iyi bir projeye dahil olursa belki kurtarır kendini. Aksi halde looser’lar kervanında başı çekenlerden olur.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında