• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
22 Kasım 2013 Cuma

Ciğerci Ahmê’den İbo’ya

İbrahim Tatlıses çok yönlü bir insan. Sanata olduğu kadar ticarete de ilgisi var malum. Turizmden medyaya onlarca sektöre girdi. En keyif aldığı yeme-içme sektörü tabii ki... ‘Tatlıses Lahmacun’la başlayıp ‘Tatlıses Kebap’ hatta ‘Tatlıses Çiğköfte’ye yönelen hikaye ‘Tatlıses Köfte’yle devam ediyor şu günlerde. Bunlar bilinenler... Bir de bilinmeyen gelişme var. İmparator sessiz sedasız bir başka işe girdi. Yine yeme-içme üzerine ama bu kez çok anlamlı… Bir dükkan açtı Tatlıses önceki gün. Esenler Otogarı’nın içinde... Ahmet Tatlı’nın nam-ı diğer ‘Ciğerci Ahmê’nin oğlu İbo, baba mesleğini aldı yine eline. Bir ciğerci dükkanı bahsettiğim. Büyük bir projenin ilk ayağı. Tatlıses ‘İ.T.S’ markasıyla uzun bir yol yürümeye hazırlanıyor. Babasının Urfa’daki küçük dükkanında olduğu gibi sadece ciğer, çöp şiş ve meşhur Toros ayranı satılacak. Küçük taburelerde oturulacak, soğan, taze nane, maydonoz önünde hazır olacak. Bir de bıçak ve kesme tahtası... Aynı 1950’lerin Urfa’sı gibi…
Bu dükkan zincirin ilk halkası.
Ciğerci Ahmê’nin oğlu İbo, babasının dükkanını güncel bir konsept halinde yeniden pazarlıyor anlayacağınız. İstanbul’da 10 noktada hizmete girmesi planlanan dükkanların tümünü kendi açacak ama eminim bayilik vermeye de dönecek bu iş. Tatlıses’in elinden ciğer yemiş biri olarak düşüncem net.
Bu iş tutar!

BUSE VE VOLKAN'DAN DAVID VE VICTORIA ÇIKAR MI?

Valla çıkarsa hiç şaşırmayın. Geçen hafta çok sevdiğim reklamcı dostlarımdan biriyle karşılaştık. Bir kahve içimlik sohbet ettik. Bu sürede yaptığı bir telefon konuşmasına kulak misafiri oldum. Diyalogda çokça ünlü ismi geçince haliyle sordum nedir diye. Detayları paylaşmamak üzere söz aldı ve anlattı ne olduğunu. Şimdi kabaca özetliyorum size. Erkek ve kadın koleksiyonları olan bir moda markası gelecek sezon farklı bir şey yapmak istiyormuş. Bizde çok fazla olmayan ‘celebrity couple’ (ünlü çift) mantığında kampanya için alternatif aramaya başlamışlar. Demet Şener-İbrahim Kutluay düşünülmüş ama daha önce farklı projelerde yer aldıkları için vazgeçilmiş. Sonra Cem Yılmaz-Ahu Yağtu üzerinde durulmuş ki, Yılmaz’ın film çalışmaları sebebiyle çok sıcak bakmayacağını öğrenmişler bu teklife. Son alternatif dikkat çekici... Kısa süre önce nişanlanan Volkan Bahçekapılı ile Buse Terim... Kendilerine ulaşıldığında teklifi kabul ederler mi bilmem ama kabul etseler bu işin altından kalkarlar hiç şüphesiz. Bir de dip not... Buse’nin sosyal medyadaki gücü sebebiyle ayakkabıdan çikolataya kadar birçok ürün ya denesin diye ya da hediye olarak gönderiliyor bildiğiniz üzere. Şimdilerde Volkan’a da gönderilmeye başlandı bazı ürünler. Son olarak bir çorap firması ürünlerini Volkan Bahçekapılı’ya gönderdi. İçinde ‘Buse ve Volkan… Koleksiyonumuzun size çok yakışacağını düşündük. Mutluluğunuzun daimi olmasını dileriz. Sevgiler’ yazılı bir notla… En ünlü çiftimizin Safiye ile Faik olduğu canım ülkemde bir David-Victoria Beckham çıkar mı Buse’yle Volkan’dan, ne dersiniz?

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!