• $17,8616
  • €18,4166
  • 1025.34
  • 2829.58
4 Kasım 2012 Pazar

Cevabı siz verin

Gözümün önünde bir 'star'ın gelişim sürecini izleme şansını veren isimdi bana Murat Boz. Öyle ki sosyal medyada olsun, yazılarımda olsun birçok kez beğenilerimi dile getirdim. Ne yazık ki bu yazımda aynısı olmayacak... Eğitimi, duruşu, stratejisi gibi birçok konuda takdiri hak eden Boz, bu defa yerle bir! Murat'ın Eliz'le evli olduğuna dair onlarca haber yayınlandı zamanında. Teknik olarak 'yalan söylemedim' diyebilmek için konuşmaktan kaçtı çoğu kez fakat susmak da yalan söylemekti aslında. Ben bundan yaklaşık 1 yıl kadar önce yapımcısı Ahmet Çelenk'e sordum bir gün bu işin aslını. 'Yok, öyle bir şey' dedi. Belki o da bilmiyordu, belki yalana ortak oluyordu. Asıl mevzu neden gizlediği değil, neden evlendiği bence. Belli ki kariyerinin ortasında askere giderek bir 'es' vermek istemediği ve yasaların sağlayabileceği 'hakları' kullanabilmek için böyle bir işe girişmiş. Bunu geçtiğimiz hafta boşanmasının ortaya çıkmasıyla netleştirdik. Oldu mu bu? Olmadı tabii... Yaşananları neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor!  Bir de 'bonus'u var bu işin... Vatani görevi yapmamak için bu işleri düşünen Boz, 29 Ekim'de ücreti mukabilinde dev bir konser verdi. Avcılar'da, coşkuyla dalgalanan Türk bayrakları arasında. Perhiz ve lahana turşusu ilişkisini çözemeyen atalarımızın kulakları çınlayadursun cevabı siz verin şimdi, yakıştı mı bunlar Murat Boz'a?

KOLERA'DAN YENİ ALBÜM MÜJDESİ
Sessiz ve derinden ilerliyor 'Rap' müzik ülkemizde. Janjanlı sayfalarda, prime-time programlarda olmasalar da müthiş bir kitleleri var ve inanılmaz büyük organizasyonlara imza atıyorlar. Sagopa Kajmer bunların en önemlisi. Birçok popçu birkaç yüz kişilik salonları dolduramaya dursun bu adamlar statlarda konser üstüne konser veriyorlar. Bu türün en üretken bayan temsilcisi ise kuşkusuz Kolera. Şimdilerde 3. solo albümü 'Orda Olmak'ın heyecanını yaşıyor. Kolera'nın 16 şarkıdan oluşan albümünde bir de Türk Rap Müziği'nin en önemli ismi olan eşi Sagopa Kajmer'le düeti de bulunuyor. Büyük bir dikkatle izliyor, dinliyorum...

'SEN DE GİDERSEN'
'Gül Senin Tenin' ve 'Bir Harmanım Bu Akşam' şarkıları ile tanınan Bora Duran yepyeni bir şarkısını daha dinleyicisiyle paylaştı geçen günlerde.'Sen de Gidersen' isimli yeni şarkısının orijinal ve akustik versiyonunun yer aldığı single, Pasaj Müzik etiketiyle 23 Ekim Salı günü dijital platformlarda yerini aldıktan sonra 7 Kasım'da CD formatında müzikseverlere sunuluyor. Söz ve müziği kendine ait olan şarkının her iki versiyonunun düzenlemeleri de Bora Duran'a ait.

Ortalık durulunca geriye kalanlar...
Ortalık biraz durulsun diye bekledim bir şeyler yazmak için... Orhan Gencebay'ın 'Onur ve Gurur Gecesi' yaşandı, bitti. En çok üzerine konuşulan başlık 'geceye katılmayanlar' oldu. Bir sürü iddia atıldı ortaya. Bunlardan en önemlisi gecenin kar amaçlı yapıldığı ve Star TV'ye yüksek bir bedelle satılmak suretiyle  (1 milyon Türk Lirası olduğu iddiaları fazlaca dillenmişti) bunun gerçekleştiği yönündeydi. İşin aslı şöyle efendim. Evet, o gece Star'a satıldı ama bu satışta telaffuz edilen meblağın neredeyse 4'te birine ki bu da ses, ışık ve dekor maliyetinin tam karşılığı. Bunu hem Polat Yağcı'dan, hem de Star'ın içeriklerinden sorumlu önemli isim Ömer Özgüner'den öğrendim. Peki, bu işte gerçekten para kazanılsaydı ne olurdu? Bana sorarsanız hiçbir şey... Bunu bahane edip gelmeyen sanatçılar bir de şunu düşünsünler... Sezen Aksu, bu dedikoduyu duymayacak kadar 'sığ' bir isim değil... Duyduğu halde katılıyorsa bir bildiği vardır herhalde... Kaldı ki kimsenin katılmak gibi bir zorunluluğu da yok tabii ama Sibel Can'ın katılmaması ile ilgili kimse bir savunma (!) cümlesi bile kurmasın rica ederim!

twitter.com/OnderSariahmet

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım