• $9,2685
  • €10,7592
  • 526.487
  • 1409.56
29 Nisan 2013 Pazartesi

Buse Terim'inki insan değil!

Kim kardeşim bu Buse Terim'in sevgilisi? Geçen gece Sess'te eğlendiği çocuk mu? Yoksa o twitter'da yazıştığı mı? Kız ADAM ADAM diye bas bas bağırıyor, biz bulamıyoruz! Bir buçuk ay önce başlayıp, şiddeti artarak süren bir merak bu. Ne senaryolar yazıldı ne akıllarda. Sonuç mu? Öğrendik Adam'ı... İnsan değil vallahi!
Cidden insan değil. Otomobil çıktı Adam! Opel'in yeni modeli. Dönüp baktım geçen bir buçuk aya, Buse ne eğlenmiş meğer. Yüklediği manzara fotoğrafının altına "Adam'la burada olmak vardı", paylaştığı şarkıya "Adam'la dinliyoruz" yazdı. O yazdı, millet meraklandı. Türkiye'nin en büyük gazeteleri "Buse'nin adamı kim?" diye başlık atıp, haber yaptı. Bir sürek avı ki, sormayın gitsin. O 'adam'ı bulmak için Buse'nin cipini az takip etmedi gece muhabirleri.

'SEVGİLİM OLMA OLASILIĞI' FİKRİNİ SATTIM

Adam'ın otomobil olduğunu öğrenince sarıldım telefona aradım Buse'yi. Önce güldü. Anlat dedim şu olayı, anlattı. Bir buçuk ay önce Opel, Buse'ye gitmiş. Yeni modellerinin sosyal medyadaki tanıtımını beraber yapmak istediklerini söylemişler. Nasıl yaparız derken Buse bir fikir atmış ortaya. Şöyle anlatıyor: Bu iş nasıl çok konuşulur diye düşündük. En çok merak edilip, üzerine yerli yersiz haber üretilen şey ne diye düşündüm. Sevgilim olma olasılığı... Modelin adı ne? Adam. Kimse bunu orijinal haliyle (Edım) telaffuz etmeyecekti. Edım, Adam olacaktı ister istemez. Bu Adam benim adamım olsun dedim.

BAŞARI NET SIRA YARIŞMALARDA

Bu işin son yılların en başarılı işlerinden biri olduğunu kabul etmek gerek. Sevgilisi olma olasılığını bir reklam kampanyasına çevirerek satabilmek, yabana atılacak bir yetenek değil. Bu yüzden reklam piyasası da 'bunu nasıl düşünemedik' durumunda şu sıralar. Buse Terim ve ekibi bu başarı sonrası projelerini yurtiçi ve yurtdışı yarışmalara da sokacak.
Gelelim işin maddi boyutuna. Yaklaşık 6 hafta süren bu kampanya karşılığında Buse Terim kaç para kazandı? Altından girdim, üstünden çıktım Buse'nin ağzını bıçak açmadı. Farklı versiyonlarda sordum, fark etti, politik cevaplarla geçiştirdi. 
En sonunda "Bir Adam parası kazandın mı?" dedim, "Evet" deyiverdi bir anda.

ANTALYA'DA YAŞANANLAR

Mark Knopfler konseri vardı, gidemedim Antalya Televizyon Ödülleri törenine. Saldım dedikoducu kuşlarımı Antalya semalarına, getirdiler Olan Biten'i. İşte kuşlarımın getirdikleri:

- Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in 'iki gün kafa dinleriz' planı suya düştü. Her an her yerde fotoğraf çektirmek isteyen hayranları vardı ve çift çok bunaldı.
- Erdal Beşikçioğlu sürekli tek tabanca takıldı. Rolü üzerine öyle yapışmış ki kimse Erdal demedi neredeyse, varsa yoksa Behzat !
- Televizyonun yaşayan tarihi Halit Kıvanç maaile gelmişti. Torunundan bir an olsun ayrılmadı.
- After party Monkey Club'da yapıldı. Organizasyonun bütçesizliğinden olsa gerek herkes içtiğini ödedi. Bu tür organizasyonlarda bir ilk paralı after party!
- Davetliler after party'nin paralı olabileceğini düşünmediği için, törene katıldıkları kostümlerle Monkey Club'a geçtiler. İçtiklerinin paralarını ödemeleri gerektiği söylendiğinde ise herkes odalara gidip cüzdanlarını aldı. Yaşanan şok görülmeye değerdi.
- Partide en çok 'Muhteşem Yüzyıl' ve '80'ler' ekipleri eğlendi. 
- Mekânın DJ'inin 80'li yıllarda küçük sayfiye yerlerindeki kırık dökük disco DJ'lerinden farkı yoktu, çok kötü çalmasına rağmen çok eğlenildi.
- Bir ara Kenan İmirzalıoğlu girdi mekâna ve ortalık karıştı. 'Karizma nedir?' sorusu görsel olarak yanıtlandı.
- Özgü Namal ve Burçin Terzioğlu'nun dansları müthişti. Özgü bir ara ayakkabılarını çıkartıp attı, çıplak ayakla devam etti.
- Gecenin en çok konuşulanı Defne Samyeli'ydi. Kokteyl alanında hemen arkasında duran iki kadından biri "Bu 
kadınsa, biz neyiz?" dedi, duyanlar kahkahalarla güldü.
- Zaman kesinlikle Salih Güney'e çalışıyor. Hâlâ çok yakışıklı ve dikkat çekici. Her yaştan kadın mutlaka dönüp baktı.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi