• $13,4373
  • €15,25
  • 771.433
  • 1838.25
21 Ocak 2013 Pazartesi

Bunlar da milyonluk DELİLER!

Yılmaz Erdoğan su katılmamış bir deli! Evet evet, ciddiyim. Kelebeğin Rüyası'nın fragmanını da izledikten sonra fikrim daha net. Eşkıya ile yeniden doğan Türk sineması İstanbul Kanatlarımın Altında ve Vizontele gibi yapımlarla çıtayı sadece birkaç tık üste koyabilmiş, o gün bugündür de yapılan her iş aynı eksende çekilmişti. Bu defa belli ki farklı. Yerel hissi vermeyen fakat 'başkası gibi de olmayan' bir şey bu. Son yıllarda uluslararası arenada ödül alan filmlerimiz oldu. Gel gelelim o filmler sınırlı bir izleyici kitlesine sahipti ve sayıları da bir elin parmaklarını geçmedi. Fetih ve Recep İvedik'ler ise para kazanan ama dünya standartlarında 'vasıfsız' kabul edilebilecek filmler olarak kaldılar. Şimdi Kelebeğin Rüyası'yla Türkiye, dünya klasmanında yer bulabilir, büyük heyecan! Film farklı dillerde altyazılı ve hatta dublajlı olarak hazırlanıyor. Yurtdışında yaşayan Türklerden çok yabancılar izlesin diye. Bugüne kadar bütçesi hiç konuşulmadı bu deliliğin. Çünkü BKM 'bütçe' üzerinden PR yapmayacak kadar nezaket sahibi bir şirket. Şimdi sıkı durun. Tam       15 milyon dolar harcandı bu rüyaya. Yani 26 milyon lira! Başta Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar olmak üzere bir koğuş deli, aslında bu ekip ve böyle delilere ihtiyacı var ülkenin...

Kız kıza eğlence
Kadın dostu mekandır Cahide. E Cahide de bir kadın değil midir zaten? Ekip yaklaşımı, güvenlik hassasiyeti gibi bir sürü bileşen sonucu Cahide kadınlar için en iyi eğlenilen yerdir yıllardır. Cuma akşamı da öyleydi.Tıklım tıklım, bol eğlenceli, kadın yoğun... 10 kişilik bir kız grubu takıldı gözüme. İçlerinden biri Funda Arar. Arkadaşlarından birinin doğumgününü kız kıza kutlamaya gelmişler. Gecenin bir vaktinde, arkadaşına hediyesini verdi Arar, sesiyle. Cahide sahnesinde Funda Arar'ı görenler ıslık kıyamet yaptılar ortamı. İki de gelin adayı vardı sahnede, güzel sanatçı onları da kutlamayı ihmal etmedi ve ekledi: Benim gibi güzel bir evliliğiniz olsun inşallah.
İki farklı kafa sesi hakim oldu ortama, bir kısmı 'Maşallah' diğer kısmı 'İnşallah'...

Feyk Model of Turkey
Bir dönem majör kanallarda canlı yayınlanırdı 'Best Model' yarışmaları ve İstanbul'un en güzide otelleri, kongre salonları ağırlardı model adaylarını. Şimdilerde şaşaasını kaybetmiş gibi dursa da en hedefe yönelik yarışmadır hala. Bir düşünsenize kimler çıktı Best Model'dan. Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit ve en son Çağatay Ulusoy. Hepsi milyonların izlediği isimler. Durum böyle olunca, hayalleri onlar gibi olmak olan gençler Best Model'ı kazanmayı tek hedef belliyorlar. Bir grup üçkağıtçı da 'Best Model'a model yetiştiriyoruz, derece garantili deyip, alıyor gençlerin paralarını. Best Model değil Feyk Model aslında... Kanmayın, kandırılmayın !

iTunes bizim neyimize?
'iTunes artık Türkiye'de' diye davullar çalındı, halaylar tutuldu canım müzik sektörümüzde. Yapımcılarımız ağızları kulaklarında açıklama üstüne açıklama yapıp mutluluklarını dile getirdi ve 'geç bile kalınmıştı' kabilinden sözler söylendi. Bu hafta iPod'uma birkaç şarkı daha eklemek için girdim iTunes Store'a. Fettah Can'ın Hazine'sinin akustik versiyonunu da indirdim. Daha doğrusu indirdiğimi sandım. Seyhan Müzik, Hazine (akustik) etiketiyle başka bir şarkıyı satışa sunmuş meğer. Hala farkında değiller.  Şaşırmamak lazım. 'Sen bir garip çobansın telli düdük senin neyine?' diye söylemedi mi atalarımız, yüzyıllar önce?

<p>Coronavirüsün en çok mutasyona uğramış versiyonu olan ve 30'dan fazla mutasyonun tespit edildiği

Çok mutasyonlu yeni Covid-19 varyantı: Omicron

2021'e damga vuran ''Yılın Fotoğrafları'' oylaması başladı

Ankara'ya mevsimin ilk karı yağdı

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler