• $15,8359
  • €16,7357
  • 927.268
  • 2394.83
9 Ekim 2011 Pazar

Bunlar benim seçimlerim...

Toplama albümleri sevmediğimi daha önce yazmıştım... İki, bilemediniz üç popüler parça dışında, beş para etmez bir dolu şarkıyı bir cd'ye doldurup matah bir iş yapmış gibi piyasaya sunan yapımcıları da sevemedim bir türlü... Derken üst üste çok başarılı toplama albümler çıkmaya başladı, beni utandırmak için örgütlenmişler gibi... Bu hafta da Pasaj Müzik PowerTurk işbirliğiyle piyasaya çıkan bir albüm ulaştı elime. Ben iPod'uma ne attıysam onlar da bu albüme atmışlar neredeyse... Süper seçimler... Sezen Aksu 'Unuttun mu Beni?', Murat Boz 'Aşklarım Büyük Benden', Sıla 'Oluruna Bırak' gibi birbirinden başarılı 16 eser ve yorumcu...Gökçe'nin harika şarkısı 'Tuttu Fırlattı', Nev'in yeni şarkısı 'Yokum' ve Bora Duran'ın seslendirdiği 'Gül Senin Tenin' dijital ortam sonrası ilk defa bu albümde... İyi iş!

Elalem destek, bizimkiler köstek!
Mail adresime çok sevdiğim bir arkadaşımla alakalı bir mail geldi geçen gün. 5-6 yıldır görüştüğüm, başarılı bir dansçıdır Utku Bal... Acayip bir adamdır. 25 günde 30 farklı yerde sahneye çıkar. Hürrem Sultan Balesi'nde dans ederken, akşamında Suada'da Enbe'yle dans eder. Ankara'dan sabah 10'da İstanbul'a dönüp, saat 13:00'de Azerbaycan'a uçar. Döndüğü günün akşamı ya Arena'da ya da Açıkhava'da bir konserdedir. Ajda Pekkan'la da dans eder, Hande Yener'le de. Türkiye'de 'popçular'la dans ediyor diye akademi tarafından dışlanan genç yetenek, dünyanın en prestijli bale okullarından Academie Internationale de La Danse'ye 1100 kişinin arasından ilk 20'ye kalarak davet edildi. Bu, heyecanı yaşatan kısım. Bir de kaygı yaratan kısım var ki, o da bu okulu okurken geçinebilme problemi ... Utku, öyle ya da böyle şartlarını zorlayarak bu fırsatı değerlendirecek ama keşke dünyadaki örnekler gibi bir sponsorla bu işi yapabilse... Böyle yeteneklere sahip çıkacak birileri vardır umarım...

Sezen'in unutulma fobisi...
Geçtiğimiz gün okuduğum bir yazı sayesinde farkında vardım Sezen'in fobisinin. Popüler müziğin kraliçesi, aşk kadını Sezen Aksu'yla ilgili ilginç bir detay aslında... Şimdi size kronolojik olarak sıralayacağım şarkılara bir göz atın: Beni Unutma (1986), Unut (1988), Unutuldum (1991), Unuttun mu Beni? (2011)... Tesadüf mü, yoksa bir fobi mi? Siz ne dersiniz?

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama