• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
11 Mart 2013 Pazartesi

Bengü'nün başına gelenler

535 bin takipçili Twitter hesabı bir hacker tarafından ele geçirildi ve geri alabilmesi için tam 17 bin lira ödemesi istendi kendisinden.

Hacker'la üç gün üç gece pazarlık yaptı Bengü'nün ekibi. Bu süreç avukatı Hasan Demirel gözetiminde yaşandı ve her şey kaydedildi. Atılan her adımda bir suç unsuru daha çıktı ortaya.
Önce "Polisi, avukatı karıştırırsanız silerim hesabınızı" diye tehdit etti hacker, sonra "Polis beni bulmayı beceremez zaten" dedi.
"Asıl amacım hesabı çalıp satmaktı, ama istediğim parayı verirseniz sizle anlaşırız" diyen hacker şantajı sürdürdü. "Parayı ödemezseniz mail hesaplarınızı da Facebook'unuzu da ele geçiririm" dedi.
Süreç sonunda ekip hacker'ı, parayı ödeyeceğine inandırarak, şifreyi almayı başardı. Bugün yasal süreç başlıyor sanal hırsız için. Bakalım sonuç ne olacak?

Ayhan Akman'ın akıllı evleri

Aktif futbol hayatını sonlandırdıktan sonra çok da ortalarda görmedik Ayhan Akman'ı. Bu dönemde, yaklaşık 5 milyon liralık bir yatırımla inşaat sektörüne girmiş.
'18'in Ayhan için anlamı büyük. 18 yıl 1.Lig'de top oynadı. Genç Milli Takım seçmelerinde
18 numaralı formayla katıldı. Futbol hayatı boyunca bu forma numarasını kullandı ve Galatasaray'ın 18. şampiyonluk yılında futbolu bıraktı.
18 serüveni burada bitmiş gibi görünse de devam ediyor. Ayhan, Çeşme Aya Yorgi koyunda 'Çeşme 18' adında yedi premium villadan oluşan bir proje inşa etti. Mermerleri İtalya'dan, seramikleri İspanya'dan gelen 7 ultra akıllı ev.
Ultra akıllı diyorum çünkü Ayhan bir iPhone uygulaması hazırlattı. Bu uygulamayla evinizi istediğiniz yerden yönetebiliyorsunuz. Isıtıp, soğutabiliyor, jakuziyi hazır hale getirebiliyorsunuz. Ya da garajınızda bulunan spor arabanızın yıkanması için site görevlisine talimat verebiliyorsunuz.

Henüz açıklanmadı
ama ben duyduğumu sizle paylaşayım.
Evler 650 bin euro yani 1.5 milyon lira.

Sponsorlu hayat, oh ne rahat !

Bu yıl Mercedes Benz sponsorluğunda gerçekleşecek olan Istanbul Fashion Week Buse Terim'e iyi gelecek...
Reklam algısı virale döndükten sonra mecralar da değişti. Şimdi dergi sayfalarında, TV ekranlarında ya da billboardlarda olmaktan çok 'merak edilen' kişilerin kullanımında olmak önemli.
Bunu bilen markalar Buse Terim'i gözlerine kesirdi. IFW süresince Buse'yi Beymen Club giydirecek, takılarını lidyana.com verecek, makyajı ise Maybelline New York tarafından yapılacak. Hatta bir oje sponsoru bile olacak Terim'in. Victoria's Secret şovlarına, Chiristina Aguilera'ya sponsor olan, Megan Fox'un vazgeçilmezim dediği Essie...
Terim'in New York Fashion Institute of Technology 'Moda pazarlama ve
yönetimi' mezunu olduğunu hatırlarsak, bu durumu paraya çevirmesine şaşmamak lazım.

Valentino'yu talan etti

Demet Akalın Popstar öncesi alışveriş için Milano'da. Eşi Okan, Seda Sayan, Erkan Çelik ve Mine Tudun'la... İlk üç günde yaklaşık 30 bin lira harcadığını duydum. Valentino'yu neredeyse boşaltmış Akalın. Mesajlaştık önceki gün. Henüz ayakkabı alışverişine başlamamış. Dönene kadar bir 50'lik olur musun dedim. 'Bilmem, olmam inşallah' dedi. Anlayacağınız o da emin değil.

Rota Hindistan

Gülben Ergen Hindistan'a gidiyor. Biletler alındı bile. Mart sonu, uzun zamandır hayalini kurduğu tatil gerçekleşecek. Ergen Hindistan'a 6 yıldır yoga hocalığını yapan Dr. Neslihan İskit'le birlikte gidecek. Yaklaşık 15 gün sürmesi planlanan seyahatin yarısından çoğu bir yoga köyünde geçecek...

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti