• $16,5659
  • €17,5651
  • 971.489
  • 2529.26
25 Mart 2012 Pazar

Bekledim, peki değdi mi?

Dinleme fırsatım vardı aslında. Stüdyoyu da basabilirdim, 'Yolla dinleyeyim' de diyebilirdim... Demedim. 19 Mart dediler, bekledim. Fettah Can'ın 'Aklında Kalanlar'dan bahsediyorum. Aylar önce, henüz sadece bir fikirken paylaşmıştı benimle ve heyecanlandırmıştı. O heyecanı sürdürdüm bu hafta başına dek. Peki, bekledim de ne oldu? Değdi mi? Şöyle anlatayım: Adamın şarkıları piyasanın en iyileri tarafından tercih edilen şarkılar olduğundan dolayı, zaten üzerine fazla yorum şansı yok. Sibel Can, Levent Yüksel, Zeynep Cassalini, Hande Yener gibi onlarca ismin albümünde onun imzası var. Özellikle işlerindeki titizlikleri 'hastalık' derecesinde olan Gülben Ergen ve Demet Akalın'ın olmazsa olmazı bu adam... Oradan pay biçin sunduğu işin kalitesine. Hal böyle olunca albümde tabii ki daha önce onların yorumladığı şarkılar da var albümde. 'Yalnızlık' ve 'Yanan Ateşi Söndürdük' gibi... Albümün klip şarkısı Mandalinalar... Işın Karaca'nın sesinden hayran olduğum ve bu albümde bambaşka bir lezzetle sunulan harika şarkı... Rio'da klip çekildi geçen hafta. Onu da çok merak ediyorum. Fettah konusunda yanlıyım sanırım! Sadece bir dipnot sunacağım size: Albümün beni en çok şaşırtan şarkısı 'Küs'. Daha önce Hande Yener'den dinlediğimiz şarkıya Fettah Can bir takla attırmış ki; sormayın gitsin! Bildiğiniz, ters köşeye gol yiyen bir kalecinin surat ifadesiyle dinledim şarkıyı. Bildiğiniz 'tokat'!  Velhasıl kelam şu şekilde toparlayayım; iki gündür; gece-gündüz dinliyorum. Aklımda 'Yalnızlık'ın introsu ve dilimde sanki doğduğumdan beri bildiğim iki anlamsız kelime: 'darurey/dararurey'! Günün sonunda ise net bir başarı var elde. Tebrikler Fettah Can.

Ahmet Koç  ve konukları
Bu haftanın bir diğer iyi haberi de Ahmet Koç albümünün raflarda yerini alması oldu. Kariyerindeki 7. stüdyo albümü 'Renkli-Türkçe' sürprizlerle dolu. Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan albümde 4 düet, 5 enstrümantal eser var. Albümün ilk konuğu, 'Sus söyleme' ile Gripin... Albümde en sevdiğim eser ise Kibariye'nin seslendirdiği 'Yok mu Sayalım'. Betül Demir ise harika bir iş çıkarmış. Yıllar önce Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli'nin birlikte seslendirdiği 'Sürgün', yeni formuyla çok şık. Göksel ise Zeki Müren yorumuyla bildiğimiz 'Aşkın Sırrı Bilinmez'le albümde yer alıyor. Enstrümantal eserlerde ise Ahmet Koç yine döktürüyor.

TAVSİYEMDİR...
Şehirde farklı bir alternatif Mayotte... Saf müzik dinlemek istediğinizde soluğu alabileceğiniz nadir yerlerden biri. Bu ayın son iki konseri 28 Mart Hayal Bandosu ve 29 Mart Funk Alaturka. Kısaca bilgilendireyim sizi. Hayal Bandosu: 2003'te 'Mavinin Yankısı' olarak yolculuğuna başladı ve ilk meyvelerini 'Aşk Söyletir' adıyla 2009'da verdi. Stüdyo deneyiminin ardından 'Hayal Bandosu' adıyla Türkiye genelinde birçok yerde konserler verip çeşitli tiyatroların oyun müziklerine imza atan grubun bu seferki durağı ise 'Renkler'. Funk Alaturka: Funk, pop, disco, rock şarkıları; kanun, darbuka gibi alaturka enstrümanlarıyla ve ezgileriyle süsleyerek yorumlayan grup, kalabalık kadrosu ve izlenesi sahne performansıyla eğlenceli bir showband...  İkisini de şiddetle tavsiye ediyorum...

twitter.com/OnderSariahmet

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını