• $13,5974
  • €15,3724
  • 782.582
  • 2001.92
25 Ocak 2013 Cuma

Aşk bitti, rota Amerika!

Genco'yla fark edilip Aşk-ı Memnu ile yıldızlaşan bir isim Hazal Kaya. Adını Feriha Koydum'da fanatik sevenleri oluşan, diziden ayrılmasıyla birlikte sosyal medyada fırtınalar kopan bir isim. Son Yaz-Balkanlar 1912 projesinin başarısız olması ve hızla yükselen kariyerinin sekteye uğramasıyla kötü günler yaşayan Kaya şimdi de aşkta kaybetti. Hazal Kaya yaklaşık bir yıldır beraber olduğu, Tolga Çevik'in kuzeni Sarp Bozkurt'tan ayrıldı. İş hayatındaki kötü gidişi yoluna koymaya çalışan Kaya'nın aşk hayatındaki bu gelişmeyle radikal bir karar aldığını ve Amerika'ya gitmeye karar verdiğini öğrendim. Hamurunda starlık olan Hazal Kaya'nın genç yaşının da verdiği avantajla hem ruhsal hem de fiziksel olarak toparlanmak için Amerika'ya gitmeye karar vermesi bence doğru hareket. Kaya bu sayede gözden uzakta, kendiyle baş başa kalabilir, aldığı kiloları verirken, belki de mesleğiyle ilgili eğitim alıp ülkeye sıfır kilometre dönebilir.

Kim star sizi?
Gerçeklerle yüzleşmekten kaçar bizim popçularımız. Onların kendi dünyaları vardır. Hiç hata yapmazlar mesela, hata hep başkasınındır. Albüm satmaz prodüktör, konser dolmaz organizatör suçludur. Yaşadıkları hezimetlerin üstünü örtmek için bin bir takla atar, sıradan bir olayı abarttıkça abartırlar. Bu yurtdışı konser meselesi de öyle. Üç beş şarkıyı cd'den çalıp, dudaklarını oynatarak üç beş bin euro'yu cebe indiren her biri star ötesi popçularımız bu konsercikleri Kanuni'nin Viyana kapısına dayanması gibi anlatıyor her yerde. Kendilerine bir mikrofon uzatılmaya görsün.
'Avrupa'yı yıktık, Berlin'i fethettik, Viyana'yı zıplattık, Paris'i hoplattık.' Ajda'nın dediği gibi; Palavra palavra palavra... Neden bahsediyorsunuz yahu? Birkaç yüz kişilik Türk kulüplerinde, memleket hasretiyle büyüyen, iki kültür arasında sıkışan gurbetçilere playback yaparak mı yıktınız Avrupa'yı?
Hadi ordan! Kapıkule'yi geçince yüzünüze bakan var mı yok mu, bir düşünün... Cevabı da bize değil, kendinize verin. Bize o da yeter !

Acarkent'te bir yıldız doğuyor
Beykoz Konakları ve Acarkent kurulduğu günden bugüne pek çok ünlü isme ev sahipliği yapıyor. Şehrin yanı başında ama tantanadan uzak yaşam alanları bunlar. Öte yandan sosyalleşmek istemeniz halinde alternatifleriniz sınırlı. 2007'den beri hizmet veren Mezzaluna neredeyse tekti, şimdilerde yeni bir mekan yıldızlaşıyor bölgede. Burger House sadece bir burger evi değil. Mönü geniş ve geniş olmasına rağmen her seçenek lezzetli. Steak konusunda da hayli iddialı. Yemekler bir yana, Burger House'u yıldızlaştıran şey, bölgedeki insanları bir araya getiren butik partilere imza atması. Bu partiler bir hayli ünlü ismi ağırlıyor. Bengü-Akın Altan, Nouma, Ece Erken, Özlem Yıldız-Sinan Serter, Murat Boz-Eliz Sakuçoğlu, Emre Altuğ-Çağla Şıkel sadece bir kaçı... Gece hayatının olmazsa olmazı Tai'nin perküsyonda olduğu gecelerde neredeyse 200 kişi ağırlanıyor Burger House'da.Talep hayli fazla. Bir sonraki parti ise Şubat'ta... Paparazzilerden uzak eğlenmek isteyen herkes orada...

Ooo... Mehmet Bey'ler de buradaymış...
Mor Pavyon, Mor Gazino derken sıra Mor Taverna'da... Sahnede iki efsane isim; Nejat Alp ve Arif Susam. Seksenleri bir anda geri getirmek istiyorsanız kaçmayacak fırsat. Bahsettiğim organizasyon 5 Şubat gecesi Cahide'de... Bu 'Mor' konsepti daha nerelere uzayacak kim bilir...
<p>Peki, Ümraniye Belediyesi'nin yeni projeleri neler olacak?  3. Ümraniye Kitap Fuarı için çalışmal

2. Ümraniye Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü…

İstanbul'da yasadışı organ nakli şebekesine operasyon

Eren Kış-12 Tendürek Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur Operasyonu başladı

Peru'daki kazılarda bulundu! 800 ile 1200 yıllık olduğu tahmin ediliyor