• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
4 Mart 2012 Pazar

'Asil' Demet, Deniz '2. yedek'

Hafta içi gazetelere yansıyan ödül skandalı, aslında piyasada son yıllarda sıkça yaşanan skandallardan sadece biri. Önemi ise bu defa belgeli olması... Bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim: Ondokuz Mayıs Üniversitesi 'Medya ödülleri' adı altında bir ödül töreni düzenliyor. Aynı kategorideki üç ismi (Demet Akalın, Burcu Güneş ve Deniz Seki) sırasıyla ödül için çağırıyorlar. Zannımca popülerlik sıralamasıyla... Önce Demet Akalın davet ediliyor, Demet katılamayacağını bildirince hiçbir şey olmamış gibi Burcu Güneş'e gidiliyor, o da olmayınca Deniz Seki davet ediliyor ve şükür ki Seki kabul ediyor. Ben Deniz Seki'nin düştüğü duruma çok üzüldüm. Bütün iyi niyetiyle davete icabet edip ödülünü almış. Oysa ki bir 'asil' bir 'yedek' talihliden sonra, '2. yedek' olarak... Deniz Seki ödül sevincini yaşarken, yedekte tutulduğu ortaya çıkıyor.  Bu olay ortaya çıkmasa mutlu, huzurlu ödül sevincini yaşayacaktı Seki... Ya şimdi?

Söz sırası sende...
Geçtiğimiz hafta içinde Volkan Konak'ın yeni albümü 'Lifor' piyasaya çıktı. O, 'Efulim' dediğinden bu yana, tam 11 albüm geçmiş... Son yıllarda popülerliğine popülerlik katan Konak, yine kalitesine yakışır bir albüm hazırlamış. Birbirinden güzel 11 eser var içinde. Aşk dolu, duygu yüklü bu albümün derin bir anlamı var 'Kuzeyin oğlu' için. Albüm kayıtlarında aynı stüdyoyu, konserlerinde aynı sahneyi paylaştığı dostu Behçet Türkekul'u yakın zaman önce kaybeden sanatçı, bu çalışmasını ona adadı... Ben albümü pazartesi günü dinledim. 'Aşkın beni deleyledi' ve 'Karadeniz çiçeği' favorilerim. Yazıma Volkan Konak'ın ağzından bir notla son vereyim... 'Patikanın beni götürdüğü yere değil, patika olmayan yerde yeni bir yol, yeni bir iz bırakmaya çalıştım. Artık söz sırası sende büyük insanlık!'

Bu çocuğa dikkat!
Yiğit Çıtak  İTÜ Türk Müziği Konservatuarı mezunu, zımba gibi bir adam. Pek çok farklı müzik aletini çalabilen, müzikaliteye önem veren ve geniş ufuklu biri... Şimdilerde 'albüm' heyecanını yaşıyor. Pek çok forumda ve sözlük sitesinde, ciddi destek ve beğeni alıyor Yiğit. Albümde çok güzel çalışmalar mevcut. Özellikle büyük usta Selami Şahin'in 'Gitme Sana Muhtacım' adlı eserine yaptığı düzenleme ve yorumu gerçekten muhteşem. Genel bir değerlendirme yaparsak, Yiğit'in ileride çok daha iyi işler yapacağına ve önemli noktalara geleceğine inanıyorum. Eğer yıllar sonrasının Rock yıldızının doğumuna ve gelişimine şahit olmak istiyorsanız, Yiğit Çıtak'ı takip edin derim. Enteresan bir not: Albümdeki bütün enstrümanlar, -sadece bas gitarda kendisi gibi İTÜ TMDK çıkışlı olan, aynı zamanda ses mühendisi olan kardeşi Doğan Can'ın hariç- Yiğit Çıtak tarafından icra edilmiş.

twitter.com/OnderSariahmet

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!