• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
5 Ekim 2014 Pazar

Arabesk turne

Yaz sezonunun en hit işlerinden biriydi “Aşk’a Dair Şarkılar”. Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun, Kutsi ve Hüsnü Şenlendirici’yi Harbiye Açıkhava sahnesinde bir araya getiren o projede maya tuttu. Fikir babası Polat Yağcı olan “Aşk’a Dair Şarkılar”ın tadı damakta kalınca talibi de çok oldu haliyle. Şimdi bu 4 isim birlikte dev bir turneye çıkıyor. Hem de tam 32 performans için! Evet yanlış duymadınız, 32! Bunlardan 20 tanesi Türkiye içinde. İstanbul’da başlayan arabesk rüzgarı Mardin, Diyarbakır, Van, başta olmak üzere, doğudan batıya tam 20 şehirde müzikseverlerle buluşacak. Yurtdışında da 12 konserlik turne için imzalar atıldı. Son iki yıldır ‘arabesk’ net bir yükseliş trendinde malum. Canlı müzik yapan mekanlar da, gece kulüpleri de hep arabesk üstünden yürüyor. Şimdi iş konser sahnelerine de sıçradı. Arabesk yine, yeniden dalga dalga geliyor!

Burcu ‘asker’ oluyor

Burcu Güneş’ten bahsediyorum… Asker oluyor, hem de jandarma. 10 Ekim’de, Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda üniformalar içinde ‘çakı’ gibi görünce Burcu’yu, ‘demişti’ dersiniz benim için. Uzatmadan anlatayım ne olduğunu. Jandarma Genel Komutanlığı’nın 175’inci Kuruluş Yıldönümü kutlanıyor bu sene. Etkinliklerden biri de Burcu Güneş konseri. Buraya kadar her şey alışıldık. Güzel detay ise şu; Güneş, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu’yla sahneye çıkacak. Bando bu defa marşlar dışında pop müzik de çalacak, Burcu Güneş söyleyecek. Şarkıcı için bir de jandarma üniforması hazırlanmış özel olarak. Bakalım ‘Asker Burcu’ nasıl olacak?

NBA’de bir Türk daha!

Bir Türk daha NBA yolcusu ama bu defa bir sporcu değil… Türkiye’nin önemli terzilerinden biri Sayım Uyanık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Suudi Arabistan Kralı Abdullah’a kadar birçok önemli ismin kılık kıyafetinde imzası var. Uyanık şimdilerde Amerika basketbol dünyasında bir hayli popüler. Basketbolcuların –spor markalarının koleksiyonları dışında- seri üretim kıyafetlerden yararlanamadıkları malum. Hal böyle olunca, terzinin önemi artıyor. İyi bir terzi bulan sporcu bir daha bırakmıyor. Uyanık da işinin ehli. NBA temsilcimiz Hidayet Türkoğlu’nun da terzisi. Hido’nun giydiği takım elbiseler takım arkadaşları tarafından beğenilince, diken Sayım Uyanık da hatırı sayılır siparişler alıyor. Uyanık yakın zamanda Los Angeles’ta bir şube açmaya hazırlanıyor.

Yeni trend ‘savaşmak’

Bir savaş sporu Airsoft. 1970’lerde Japonya’da doğan ve tüm dünyada çığ gibi büyüyen bir spor. Şimdilerde bir hayli popüler. Türkiye’nin ilk, dünyanın ise 3. büyük kapalı Airsoft alanı Etiler’de açıldı. Orijinalleriyle aynı boyutta, aynı ağırlıkta silahlarla terk edilmiş bir Amerikan kasabası görünümündeki 4 bin metrekarelik alanda kıyasıya oyunlar oynanıyor. David Beckham’dan Eddie Murphy’e birçok ismin tutkunu olduğu savaş oyunu şimdilerde bizim ünlülerin de ilgi alanı. Sanatçılar ve işadamları rakipleri ve çalışma arkadaşlarıyla Airsoft’la stres atıyor.

<p> Orman yangınlarında son durum ne?  Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer ve 24 Editörü Mu

Orman yangınlarında son durum ne?

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı

İstanbul'da mesire alanları ve tabiat parklarında piknik ve spor yapılabilecek