• $18,1146
  • €18,1963
  • 1016.93
  • 3020.2
11 Kasım 2012 Pazar

Akçıl, Feng'i ağırlıyor...

Çok doğal olarak başlıktaki Akçıl'ı Sinan Akçıl zannetmiş olabilirsiniz fakat o Saim Akçıl. Bilenler zaten biliyor fakat bilmeyenler için hemen açıklayalım. Evet, Saim Akçıl, Sinan'ın babası ve Tekfen Filarmoni'nin de şefi. Haberin özü şu aslında 'Üç Denizin Sesi' Tekfen Filarmoni Orkestrası, 2012 yılının son konserinde Çinli keman virtüözü Ning Feng'i solist olarak ağırlayacak. 1 Aralık'ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Şef Saim Akçıl yönetiminde gerçekleşecek konserde Ning Feng, Mendelssohn'un Mi Minör Keman Konçertosu'nu yorumlarken, orkestra Weber'in 'Oberon Uvertürü' ile Çaykovski'nin Senfoni Patetik adlı eserlerini seslendirecek. Birkaç kez dinleme şansım olan Tekfen Filarmoni'nin bu performansı bende büyük merak uyandırdı. Niye mi? Şöyle anlatayım sizlere... Orkestra bu defa bir dahiyi ağırlıyor. Öyle ki, 1981 yılında Çin'de doğan, ilk konserini 5 yaşında veren, 1998'de Royal Academy of Music'e burslu kabul edilen ve (burası çok önemli) , Royal Academy of Music'in yaklaşık 200 yıllık tarihinde, final resitalinde tam notla mezun olan ilk öğrencisi olarak yalnızca üstün başarıyla mezun olan öğrencilere verilen Associate of the Royal Academy of Music (ARAM) unvanını kazanan bir adamdan bahsediyoruz. Ning Feng'den...  Sizce de heyecan verici değil mi?

Bir 'HASTA'nın ayak sesleri
Arada yeni klipler, projeler olsa da sessiz sedasız ama bir o kadar da hummalı bir çalışma içindeydi Hande Yener...  Stüdyoda geçen saatler geçtiğimiz hafta sona erdi.  8 pırıl pırıl şarkı iki de versiyon bulunan harika bir albüm geliyor çok yakında.  Bu gelişin ayak sesleri ise geçtiğimiz hafta twitter'da yankılandı...  Albümün çıkış parçası olan 'Hasta'nın sözlerini paylaştı Hande. Dakikalar içinde 'hasta' hashtag'i trend topic'ler içindeydi... İşte Hasta'nın sözleri:
Benden bir şey çaldı, geri alacağım az kaldı / Sana doğru bir yol vardı, bulacağım, söz az kaldı / Tuhaf geçen bir gün daha, umutlarım yarında / Yanında olamazsam savaş çıkar kolayca,
İkimize karşı bir rüzgar var ama bize aşktan esiyorlar / Eminim sen de duyuyorsun  bitmez asla diyorlar.  İkimize karşı bir rüzgar var ama bize aşktan esiyorlar / Gücümüze karşı yenilenler  bize hasta  diyorlar
 
Hoş geldin Gripin!
Rock müziğin başarılı performans gruplarından Gripin, 4'üncü stüdyo albümleri 'Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar'ın heyecanını yaşıyor şu günlerde. Yalnızlık, geçmişle hesaplaşma ve ayrılık temalarının ağırlıklı olarak kendini hissettirdiği 11 şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü Gripin'in önceki albümlerinde de imzası bulunan Haluk Kurosman üstlenirken; söz, müzik ve düzenlemeler Gripin ve Haluk Kurosman'a ait. Grup, albümde sözleriyle dikkat çeken 'Vazgeçtim Ben Bugün' isimli şarkıyı şöyle anlatıyor: 'Nedir bu 'paylaşamadıklarımız?' Dünya kocaman bir saatli bomba, saatler ise bizleriz. Artık durmamız, düşünmemiz, sakin olmamız gerekiyor. Çünkü her şeye rağmen daha güzel bir dünya mümkün.' Bu albümde de gelenek bozulmadı ve bir cover şarkıya yer verildi. Leman Sam'ın yorumladığı en özel şarkılarından biri olan, söz ve müziği Şevval Sam'a ait olan 'Gül Güzeli'. Bence harika bir seçim. Albümde Gripin'in kullandığı enstrümanların yanı sıra 'bağlamada' (Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar), 'ney' (Bugün Yalnızlığımın Doğum Günü), 'klarnet' (Neden Bu Elveda) ve birçok şarkıda 'yaylılar' kullanıldı.

twitter.com/OnderSariahmet

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi