• $13,5167
  • €15,3701
  • 799.154
  • 2047.61
24 Aralık 2012 Pazartesi

5 milyonluk 'Hançer' çalındı!

Eğlence dünyasının 3. sayfasını yazar gibi oldum son günlerde. Onun Facebook hesabını çaldılar, bunun Twitter hesabını derken alın size bir hırsızlık daha! Mağdur: Kenan Doğulu. 2011'in en iyi şarkılarından biriydi, Kenan'ın Sibel Can'a verip, birlikte seslendirdiği Hançer. Fiziki satışı bir kenara koyun, farklı dijital ortamlarda 5 milyona yakın tıklandı. Sırpların 91 doğumlu starı Dunja Ilic, hiç utanmadan sıkılmadan şarkıyı almış, en ufak bir kaygı duymadan yorumlamış. Mevzu sadece yorumlamak olsa bi derece anlaşılabilir. Şarkının ismini 'Ziveli' koymuş, bir de altına 'Müzik: Dunja Ilic' yazmış ve sadece YouTube'da bile farklı linkler üzerinden 1 milyona yakın tıklanmış. Kenan farklı ülkelerde de takip edilen bir müzik adamı. İyi şarkının dünyanın her yerinde değer bulması da gayet doğal. Gelin görün ki bu yapılan düpedüz hırsızlık! Doğulu'nun ekibi, Türkiye ve Sırbistan meslek birlikleri üzerinden gerekli uyarıyı yaptı. Peki karşı taraftan beklenen adım gelmezse ne olur? Bu iş uluslararası mahkemelerde yüklü bir tazminat davasına dönüşür ve görünüşe göre Kenan davayı kazanır!

Dünyayı güzelleştirecek 110 bin kişi
Şehrin en şık davetlerinden biri önceki gece İstanbul Modern'de gerçekleşti. Bu yıl dördüncüsü yapılan Gala Modern'e evsahibi Oya-Bülent Eczacıbaşı çifti başta olmak üzere herkes en şık haliyle, sanata ve sanatçıya destek için katıldı. Sanat, iş ve medya dünyasından birçok önemli ismin taşın altına elini koyduğu bu geceler sayesinde 110 bin öğrencinin sanat eğitimi aldığını öğrendim... Müthiş bir olay! Dünyayı güzelleştirecek tam 110 bin kişi! Amaçsız davetlerin her geçen gün arttığı içinde bulunduğumuz dönemde bu ve benzeri davetler sizce de daha fazla takdir görmeyi ve desteği hak etmiyor mu?

Gamze'nin 'Yalın' hali
Corridor'da gördüm önce, sonra geçen salı Aztek'te... Sabaha karşı saat 03.00 sularında, mekanın bir köşesinde eğleniyordu Gamze Özçelik ve Yalın. Ucu sevgililiğe açık bırakılan bir yazı değil bu, sadece 'olan biten'i yazıyorum. Ben o gün, sol taraftaki en dip masada, sesten güç bela sohbet edip, sürekli gülümseyen iki kişi gördüm resimde... Yaşadığı sıkıntılı dönemler sonrası çok da alışkın değildim Gamze Özçelik'in keyifli göründüğü hallere... Onlar güzel oyuncunun keyifsiz halleriydi, bu da 'Yalın' hali fikrimce.

2013'e beş kala
Her yılın son haftasında geçmişe bir sünger çekip, yeni umutlarla gelen yılı karşılamak insanın doğası gereği mi bilinmez, kötü ihtimalle kısa süreli endorfin salgılama açısından bence zararsız. Biz AKŞAM olarak başarılı bir yıl yaşadık ve 2012'yi çarşamba akşamı eğlenerek uğurlayacağız. O gece şu son dönemin çok konuşulan 'yıldızlar karması' tadındaki Extra Orchestra bizimle olacak. 90'ların efsaneleri Harun Kolçak, Reyhan Karaca, Ferda Anıl Yarkın, o yıllara damga vuran müzik adamları Metin Özülkü ve Feyyaz Kuruş, gelmiş geçmiş en çok manşet olan davulcu Asım Ekren, yetenek timsali Hazım Körmükçü... Yeni yılı eskiye dönerek karşılayacağız... Yaşasın 90'lar!

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları