• $13,5863
  • €15,3046
  • 792.221
  • 1951.17
31 Aralık 2012 Pazartesi

2013'te neler olur?

Perşembe akşamı Lilu'daki Mynita partisinde ayaküstü lafladık Mert Vidinli'yle. Eğlence dünyasının ışıldayan çocuğuna 2013'te neler olur diye sordum, O da anlattı uzun uzun. İşte önümüzdeki yıl...
- Günübirlik işletmeciliğin kılıfı 'Hosted' partiler bitti. Önüne gelenin parti yapması ve bunun bir acil durum yöntemi olarak kullanılmasından sıkılan eğlence severler fısıltı şeklinde yayılan gizli partilerin peşinde olacak.
- Karaköy yükselen değer. Her geçen gün açılan yeni mekanlar ve alternatif eğlence sistemi şimdiden birçok insanın kanına girmeyi başardı.
- Yeni yılda butik eğlence satan mekanlar tercih edilecek. Reina, Sortie Case gibi mekanlara alternatif Ortaköy eğlencesinin yeni adresleri Kiki ve Symrna. Yeni nesil buraları seviyor.
- 2013 canlı müzik yılı. Özellikle alternatif repertuvar sunan mekanlar hafta içi eğlencesini avucunun içine alacak.
- Önümüzdeki yıl kürkün altına Converse giyen kızlar görürseniz şaşırmayın. Kokoşluk geri dönüyor ama modifiye edilmiş bir şekilde, rahatlıkla kombine ediliyor. Gece hayatında bolca karşılaşacağız bu kızlarla.
- Gecelere Disco-House müzik hakim olacak. Efsaneler yeniden doğuyor diyebiliriz. Arabesk parçaların günümüz popüler müziğine uyarlanması da yine müzik adamlarının vazgeçilmezler listesinde. Gençlik, arabeski popla benimsiyor. Dans ettiren damar parçalar IN ve tabii ki Türkçe!
- Portakal ve limon kabuğu ile dinlendirilmiş, birbirinden farklı tatlar yaratabileceğiniz GIN kokteylleri kırmızı şarap kadehinde yudumlanacak. Özellikle Bebek, Nişantaşı mahalle barlarında uygulanacak bu trend yazın Avrupa'da çok tuttu bu kış bizde devam edecek...

Champs Elysees Piccadilly ve Abdi İpekçi
Bu gece koca bir yılı deviriyoruz, herkes kendince planlarını yaptı. Rezervasyonlara bakılırsa eğlence mekanları tıklım tıklım olacak. Şu saate kadar her hangi bir girişimde bulunmadıysanız üzülmeyin yine de... Size müthiş bir tavsiyem var. Bu gece sıkı sıkı giyinin ve Nişantaşı'na koşun. Yıllardır yapılan yeni yıl partisi bu yıl çok daha görkemli. Cuma günü Mustafa Sarıgül'le bir fincan çay içmek için buluştuk. Başkan beni evinde, Abdi İpekçi Caddesi'nde ağırladı. Her zamanki nezaketiyle, elleriyle servis ettiği çayımı yudumlarken, bu işin sırrının ne olduğunu sordum. Anlattı. Onca anlattığının içinde bir cümle özetledi her şeyi. 'Benim heyecanım var' dedi işiyle ilgili. İşte o heyecan Sarıgül'e bu yıl tam 2.5 milyon kişiyi ağırlayacak sevgiyi, her misafiri kırmızı halıda yürütüp kendilerini özel hissettirecek zekayı, yüzlerce kişilik ekibini hatasız yönetecek gücü kazandırıyor... RTL, SAT1, CNN ve BBC gibi dünya devlerinin canlı yayınlayacağı bu geceyi orada yaşayın... Champs Elysees ve Piccadilly'de yılbaşını yaşayanlar, bir de Nişantaşı'na uğrasınlar, henüz yaşamayanlar ise Nişantaşı'ndan başlasınlar...

Sess'im geliyor mu Uludağ?
Uludağ sezonu açıldı. 1 metre 40 santim kar var dağda... Geçmişte, sosyetenin akın ettiği Uludağ'ı son birkaç yıldır üniversite organizasyonları ayakta tutuyor. Yılbaşı ise farklı... O eski kaliteli dağ müşterisi vazgeçmiyor oradan. Bu sezon iki İstanbul markası dağa transfer oldu. Her iki marka da Emre Ergani imzalı. Biri Nişantaşı'nın gözbebeği Biber, diğeri de Sess. İkisi de artık Mandıra'da. Uludağ Sess'te efsane bir kadro var. Ship A Hoy'un kurmaylarından Ecevit Yılan, Haşim Köm ve Önder Yılan. Dağa tatile giden İstanbullular bildikleri, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerden gelenler de merak ettikleri için gidecekler bu iki mekana. 'Onca otelin arasında eğlenilecek bir yer yok' dediğimiz günler geride kaldı anlayacağınız.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!