• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
03 Nisan 2011 Pazar

Sivas maçı hak etti

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Sivas, maça üç puan arzusuyla başladı. Özellikle 2. yarıda oynadığı iştahlı, inatçı ve hırslı oyunuyla bunu da başardı. İlk yarıda Beşiktaş rakibine oranla daha iyi oynayan, daha çok hücum eden ve pozisyonda bulan takımdı. 2. yarıda ise roller değişti. Sivok'un kırmızı kart görmesinden sonra Sivas, 3 puana iyice inandı ve daha çok oyuncuyla hücum ederek gol aradı. Ama bu arada tecrübeli hoca Rıza Çalımbay, on kişi de kalsalar karşısındaki takımın çok yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu bilerek defans güvenliğini ve oyun disiplinini hiçbir zaman bırakmadı.
Eğer önce direk sonra gol çizgisinden topu çıkaran Ernst ve mükemmel kurtarışlar yapan Cenk olmasaydı, Sivas 3 puan için 90+2'yi beklemezdi.

BİR DEĞİL 2 DEĞİL FERRARİ
Beşiktaş'ın yıldızları Q7, Almeida, Fernandes ve Simao, dün performanslarının yarısını bile göstermediler. Zaman zaman halı sahada yapılan varyeteleri yapmaya çalıştılar. Fernandes'in defansın içinde oynamasına akıl sır erdiremedim. Almeida'ya geriden şişiriyorlar, o da topu kafayla indiriyor. Ama kime?  En yakın Beşiktaşlı 20 metre uzakta. Böyle bir anlayış olmaz.
Ferrari ısınırken sakatlandı. Bu bir değil iki değil. Şimdi Çarşamba günü Beşiktaş'ın bu sezon için tek hedefi olan kupa maçı var. İşe bakın sahada ne seyircisi olacak ne de stoperleri. Biri sakat, diğeri kırmızı kart cezalısı. Ve karşısında iyi futbol oynayan bir Gaziantep var. Yani zor dostum zor. Ama Beşiktaş bu sezon önündeki tek hedefine ulaşmalı ki, gelecek sezon Edirne'den dışarı çıkabilsin. Yoksa bu kadar paraya ve emeğe yazık olur.
Özetle; Sivasspor bileğinin gücüyle kazanmasını bildi. Kimse kem küm etmesin. İnandılar, kazandılar. Maçın hakemi Bünyamin Gezer ve yardımcıları çok iyi maç yönetti. Tebrikler..

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı