• $7,3479
  • €8,945
  • 437.189
  • 1536.11
03 Şubat 2011 Perşembe

Schuster ne yapacak!

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Schuster çok şanslı bir teknik direktör. Kaliteli ve yetenekli futbolculardan kurulu bir takımın başında. Bu takım mağlup da olsa, seyretmeye gelenler öylesine zevk alıyorlar ki 'Verdiğimiz para helal olsun' deyip stadı terk ediyorlar. Yalnız Schuster zor durumda. Elinde öylesine yetenekli yabancılar var ki hangisini oynatacak.

İŞİ GOL ATMAK
Daha dışarıda Guti'si, Simao'su, Almeida'sı var. Dün oynayan yabancılardan hangisini çıkarabilirsin? Sivoku mu? Harika oynuyor. Hilbert'i mi? Süper oynuyor. Bobo mu? Adamın işi gol atmak, golünü atıyor. Quaresma'dan zaten vazgeçemezsin, hem taraftarı hem takımı coşturuyor. Fernandes'i dün gördük top kapıyor, rakibi bozuyor, defansa yardıma geliyor, gidip golünü atıyor. Bir de Fabian Ernst var. Bir maçı seyrederken, taraftarlardan birisi aynen şunları söyledi; 'Ulan Fabian karımdan vazgeçerim senden vazgeçmem.' Bir de unutmadan söyleyeyim, Schuster'in yerinde olsam Necip'ten asla vazgeçmem. Vallahi Schuster'in işi zor.

KİM OYNAYACAK!
Dün aylardır sakat olan Ekrem'in dönüşünü izledik. Önün-de oynayan Hilbert'le mükemmel anlaştı. Fernandes attığı ilk golden sonra o mükemmel golün pasını veren Ekrem'i kutlamak için aradı. Şimdi merak ediyorum Karabük'te kim oynayacak, kim kulübede oturacak. 
5-0 çok önemli bir skor ama ben Beşiktaş'ın en çok oyun disiplini ve ciddiyetini beğendim. Bu takım yenilir, yeniliyor da. Ama kimse bana Beşiktaş'ın futbolu keyif vermiyor diyemez.

<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

''Eren-4 Karlıova-Varto'' ve ''Eren-5 Bagok'' operasyonları başlatıldı! İşte ilk kareler

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları