• $7,5082
  • €9,0811
  • 443.561
  • 1518.81
18 Şubat 2011 Cuma

Schuster hesap vermeli

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Beşiktaş dün gece fizik gücü yüksek, oyun disiplini mükemmel olan bir takıma yenildi. Ve ayrıca Spor Toto Süper Ligi'nden sonra Avrupa'ya da veda etti. Rakibin attığı gollere şöyle bir bakalım; üçü de duran toptan. Bütün gollerde defans ve kaleci hataları var. Ama en büyük hata; böylesine yetenekli, böylesine iyi oyunculardan kurulu bir takımı, böylesine kötü futbol oyanatan Schuster'in.
Yönetim, artık Alman hoca ile oturup konuşmalı; 'Bu nasıl futbol! Nereye gidiyoruz' diyerek hesap sormalı.

QUARESMA DA PES DEDİ
Dün gece Beşiktaş'ta gördüğüm en büyük eksiklik yardımlaşmaydı. Ayağında top olan hiçbir Beşiktaşlı pas atacak bir arkadaş bulamadı. Yapacakları üç şey vardı; ya yan pas ya geri pas ya da topu rakibe kaptırmamak. Bu tür pozisyonları hep gördük. İnanılır gibi değil. Beşiktaşlı futbolcular adeta pas almaktan korktular. Sanki saklambaç oynuyorlardı. Hepsi rakibin arkasındaydı.
Bobo, Nobre gibi golcü oyuncular beni hayal kırıklığına uğrattılar. Özellikle Bobo'dan çok şeyler bekliyordum. Ama şunu da düşünmeden yapamıyorum; acaba haftalardır oynamayan Bobo'dan çok mu şey bekliyordum?
Rakibin fizik gücü ve disiplinine Schuster'in de yanlışları eklenince, yenilgi de kaçınılmaz oldu. Beşiktaş'ta rakip takımı tek zorlayan, kaleye şut atan bir Quaresma vardı. Ama o da gördüğü kırmızı kartla sonunda 'pes' dedi.
Artık, Beşiktaş Türkiye Kupası'nı kesinlikle kazanmalı. Kazanamazsa, seneye Avrupa'da yok. Böyle bir takımın Avrupa'da olmaması; yazıktır, günahtır dahası da ayıptır.

<p>Şiddeti en çok yaşayan grupların, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar olduğuna dikkati çeken  Uzman Ps

Şiddete uğruyor olabilir miyim?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Haftanın yalanları