• $7,3662
  • €8,9592
  • 437.3
  • 1536.11
17 Şubat 2011 Perşembe

Sakın ama sakın İbo

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Beşiktaş'ta sonu kötü biten siyah bir film izledik.11 yıl Beşiktaş'a hizmet eden İbrahim Üzülmez'in ayrılışı, muhteşem olması gerekirken soyadına uymayacak şekilde üzülerek hatta kahrolarak bitti.
İbo bir suç işlemiştir ve her suçun karşılığı olduğu gibi bunun da olmalıydı. Oldu da. Ama bu suçun cezası kesinlikle idam değildi.
Neyse benim İbrahim Üzülmez'e bir ağabey olarak iki tavsiyem var:
1 - Sakın ama sakın başka bir takıma gitme... Bu Barcelona ya da Milan bile olsa. Bir gün dahi başka bir takımın formasını giyinsen Beşiktaş'taki 'Deli İbrahim' efsanesini bitirirsin. Para, pul, büyük bir takım da oynamak dahi 'Deli İbrahim' efsanesini bitirmeye değer mi? Ben söyleyeyim;      DEĞMEZ...
2 -
Sakın ama sakın jübile yapma... Yaparsan en sevdiklerin, en güvendiklerin, en çok inandıkların 'İbo bana bilet satacak' diye senden kaçar. Telefonlarına dahi çıkmaz. Kendini dilenci gibi hissedersin. Ben bunları yaşadım İbo. Haaa jübile mi yapmak istiyorsun, 11 yıl bu takımın formasını şanınla, şerefinle taşıdın. Tabii ki hakkın ama yapacaksan Şifo Mehmet gibi yap ve tüm gelirini de bir hayır kurumuna da bağışla.
Not: İbolardan sadece Üzülmez olanı konuştu. Yaptığı açıklamalarla öbür İbo'yu basın ve taraftarın önüne attı. Bence bir İbo'yu konuştururken öbür İbo'yu susturmak yanlıştır. Öbürünü de konuşturun, dinleyelim ve herkes son kararını o zaman versin.

<p>Yozgat'ta aydınlatma direğindeki Türk bayrağının katlanmış olduğunu gören yaşlı bir vatandaşın, ş

Yozgat'ta vatandaşın 'bayrak' hassasiyeti kameraya yansıdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...

Ahır yapımı sırasında bulduğu taşların gizeminin çözülmesini istiyor