• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
07 Nisan 2011 Perşembe

Rüştü ve diğerleri

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Spor Toto Süper Lig ve Avrupa'ya haftalar önce veda eden Beşiktaş'ın tutunacak tek bir dalı kalmıştı: Ziraat Türkiye Kupası...
Ve dün Beşiktaş, ligin iyi takımlarından Gaziantepspor'u, yarı finalin ilk ayağında 3-0 yenerek rövanş için büyük avantaj elde etti. Skoru gören Beşiktaş'ın iyi oynadığını zannetmesin. Maç 0-0 iken Rüştü inanılmaz kurtarışlar yapmasa, Beşiktaş kaybedebilirdi bile. Bir anlamda maçı Rüştü kazandırdı. 
Hafta içi Guti'nin, LA Galaxy'ye gittiği haberleri çıktı.  Guti, ABD'ye çoktan gitmiş bile. Dün öyle sorumsuzca oynadı ki, bu sorumsuzluk ne ismine, ne de kariyerine yakıştı.

G.ANTEP DAHA İYİYDİ
Hani 'gelen vurdu, giden vurdu' diye bir şarkı var ya. Bu şarkının sözleri Quaresma için yazılmış. Gerçekten dün adama gelen vurdu giden vurdu. Simao'nun golünden sonra, o dakikaya kadar sahada olmayan bir Beşiktaş vardı. Oyun disiplinini unutan Gaziantepspor karşısında, 3 golün dışında da çok net pozisyonlar buldu ama değerlendiremedi.
Aslında Gaziantepspor, Beşiktaş'tan çok daha iyi oynadı. Özellikle ilk yarıda oyunun tek hakimiydiler. Cesur ve yürekli bir futbol oynadılar. Tolunay Hoca ve öğrencilerini tebrik etmek lazım.
Bu yürekli futbolunun karşılığını bol pozisyon bularak gördüler. Ama herkesi geçip Rüştü'ye takıldılar.
Beşiktaş bu net skoru kesinlikle ama kesinlikle Rüştü'ye borçludur.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı