• $7,5252
  • €9,0306
  • 409.941
  • 1538.04
16 Nisan 2011 Cumartesi

Quaresma yoksa!

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Gol var mıydı? Vardı. Mücadele var mıydı? Vardı. Peki, aynı derecede futbol var mıydı? Buna evet demek biraz zor. Ama gönlümüzün pasını silen güzellikler de vardı.
Mesela Nihat'ın şutu, Özkan'ın kurtarışı, Jedinak'ın frikik golü. Mesela Mustafa Pekdemek'in Rüştü'yü ters ayağının üstünde görerek yaptığı gol vuruşu.
Bir takım 2-0 mağlubiyetten skoru 2-2'ye getirebilir. Hatta 3-2 kazanır. Bunu yaptığı için de ona büyük takım denir. Tabii Beşiktaş'ın 2-0'dan maçı 2-2'ye getirmesinde G.Birliği futbolcularının da hakkını yemeyelim. İnönü'de Beşiktaş'a karşı oynuyorsun, 2-0 geridesin maçı bırakmak yerine inatla büyük bir istekle gol arıyorsun ve buluyorsun. Gençler'in hırsını alkışlıyorum.

YÜKÜ NECİP ÇEKTİ
Beşiktaş'ta Quaresma yoktu, özellikle hücumda çok büyük sıkıntı yaşadı. Peki diyeceksiniz ki; 'Bir kişi olmayınca koca Beşiktaş olmayacak mı?' Tabii ki olacak ama şunu da kabul etmek lazım Q7 Beşiktaş için büyük silah.
İsmail, Simao'ya harika bir gol attırdı. Ama aynı İsmail, Beşiktaş'a ikinci golü yedirdi. Fernandes, Simao, Almeida, Bobo döküldü. Herkesin yükünü Necip çekti. Nihat'ı sahada sadece 20 metreden inanılmaz şutunda gördüm. Yardımlaşma hiç yoktu. Necip hariç. Özetle; 2-0'dan maçı 2-2'ye getiren Beşiktaşlı futbolcular şapkalarını önlerine koyup düşünmeli. Kimse bana 'Beşiktaş çarşamba günü çok önemli bir kupa maçı oynayacak bunu düşündü' filan demesin. Böyle bir şey yok.

<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi