• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
12 Nisan 2011 Salı

Quaresma ve Cenk

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

İddiası bulunmayan iki takımın maçını izledik. Futbol olarak vasatın çok altında bir mücadele oldu. Tribündeki seyircilerle televizyonları başındaki izleyiciler herhalde en büyük keyfi futbol adına Q7'den almışlardır. Maç boyunca yaptığı şık hareketler, güzel çalımlar her iki takımın taraftarının beğenisini kazandı.
Oyundan çıkarken tüm Kasımpaşalı seyirciler onu alkışladı. Bu alkışların nedeni oynadığı futbol için değildi. Nedeni; Beşiktaş gole giderken, Kasımpaşalı bir oyuncu sakatlanınca topu dışarı atması, bir de devre arası soyunma odasına giderken formasını çıkartıp saha kenarında tekerlekli sandalyede oturan bir engelliye vermesiydi.

NECİP DOĞRU YOLDA
Beşiktaş'ın tek golünü Almeida attı ama bu goldeki en büyük pay golü atan Almeida'dan çok ona adeta al da at diyen Q7'nindi.
Kupa maçında Rüştü, dün de Cenk, süper kurtarışlar yaptı. 18 kişilik kadroya giremedikten sonra Hilbert'te büyük düşüş var. İsmail artık Beşiktaş'ın ve Milli Takım'ın sol beki. Futbolunun üstüne bir şeyler koymalı. Ancak bunu İsmail'de göremiyorum. Necip için tam aksini söyleyeceğim. Her geçen maç kendine olan özgüveni artıyor. Simao kötü günündeydi, Nobre çalışkan, mücadeleci ama o da etkisizdi.
Kasımpaşa 'çıkmayan candan umut kesilmez' misali iyi mücadele etti. İkinci yarıda istediği gol pozisyonlarını da buldu ama Beşiktaş'ın kalesinde de formda bir Cenk vardı.
Özetle; çok keyifli bir maç olduğu söylenemez. Beşiktaş üç puanın yanı sıra 750 bin dolar da para kazandı.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı