• $9,5988
  • €11,1706
  • 556.645
  • 1492.93
3 Aralık 2010 Cuma

Orkestra şefi...

Sofya'da dün maçın başından itibaren Beşiktaş'ın oyun planı belli olmuştu:
Kontrol ve sabır... Schuster, CSKA'nın kazanmaktan başka şansının olmadığını çok iyi biliyordu. Bunun için de CSKA Sofya şuursuzca hücum edecek, gol ve goller arayacaktı. Beşiktaş da CSKA Sofya'nın bu zaafından yararlanacaktı.   Aynen öyle de oldu. Beşiktaş, bu sezonun belki de en çok sabır ağırlıklı defans futbolunu oynadı.
CSKA Sofya'nın hücumlarında, Beşiktaş defansı oyun disiplininden hiç kopmadı. Golünü atana kadar da öyle oynadı. Atılan golde Guti'nin müthiş ortası, Zapotocny'nin de rakip defanstan sıyrılıp attığı kafa golü derslikti. Beşiktaş'ın ikinci golünde ise Ali pişirdi Holosko yedi... Bu Ali Kuçik'i tutuyorum. İlerisi için umut vaat ediyor. Ama daha iyi olması için daha çok şans bulması gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş'a bir üst turda artık daha güçlü rakipler çıkacak. Bu futbolla Beşiktaş'ın taraftarına ne vereceğini hep birlikte göreceğiz.

BİR HAKAN KLASİĞİ
Beşiktaş, gol atana kadar, Schuster'in söylediklerini bire bir yapıp akıllı oynadı.
Ama Beşiktaş öyle veya böyle istediğini hatta fazlasını alıp bir üst tura yükselmesini bildi.
Guti'nin, sahada Beşiktaş takımını bir orkestra şefi gibi yönetmesi futbolseverlere oldukça keyif verdi. Kaleci Cenk sakatlandı yerine Hakan girdi.
Ancak ne yazık ki o bildiğimiz klasik gollerden birini daha yedi. Bu çocuk doğru dürüst gol yese üzülmeyeceğim. 
Bu tür golleri yemesine belki en az benim kadar kendisi de üzülüyor.
Cenk, ilk yarının bitmesine saniyeler kala inanılmaz bir kurtarış yaptı. Ama Beşiktaş bu golü yeseydi bile ikinci yarıdaki değişecek olan taktikle Beşiktaş'ın gol bulması gecikmezdi.  Evet bu bir taktik maçıydı. Ama bana göre Beşiktaş golü atana kadar çok geriye yaslandı. Bu bir tür taktik bile olsa bana biraz abartılı ve yavan geldi.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri