• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
11 Aralık 2010 Cumartesi

Fark olurdu!...

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

G.Saray, Bursaspor gibi denizleri geçen Beşiktaş, gölde boğuldu. Sakın kimse yanlış anlamasın Eskişehirspor, Beşiktaş'tan 90 dakika boyunca daha etkili futbol oynadı ve hak ederek kazandı. Öncelikle bunu söyleyelim. Yok 'Beşiktaş maç günü geldi', yok 'Guti atıldı', 'Bunlar olmasaydı Beşiktaş kazanırdı' bahanelerine de kimse sığınmasın. Dünkü Beşiktaş, kimseyi yenemezdi.
Tüm takım (Biraz Cenk, İbrahim Toraman ve Ersan hariç) futbol adına bir varlık gösteremedi. Beşiktaşlı futbolcular, dün ruh gibiydiler. Ne mücadele ne rakibe baskı ne yardımlaşma hiçbiri yoktu. Guti oyunda kaldığı müddetçe diğer maçlara oranla çok daha etkisizdi. En büyük özelliği olan isabetli pas yüzdesi bile çok düşüktü. Özellikle saydım kazandığı 7 toptan 3'ünü ya rakibi verdi ya da yanlış kullandı. O nedenle diyorum ki; Guti atılmasa da fark etmezdi.

KAFALARINA GÖRE!
Bu sezon seyrettiğim en kötü Beşiktaş sahadaydı. Böylesine kötü futbol oynayan bir takımın maç kazanmaya hakkı yok. Nitekim de öyle oldu. Bakmayın siz maçın 2-0 bittiğine. Eğer Eskişehirspor, girdiği pozisyonları değerlendirseydi maç iki değil beş olurdu. Attıklarından çok daha kolaylarını kaçırdılar. İlk golden sonra Beşiktaş'ta oyun disiplini kalmadı. Herkes kafasına göre oynamaya başladı.
Aslında Eskişehirspor'dan söz etmek gerekir. Kimler iyi oynadı diye sorarsanız; hiçbir ayrım yapmadan Eskişehirspor takım olarak çok iyiydi derim. Yardımlaşma, mücadele, inanç yani Beşiktaş'ta olmayanların hepsi Eskişehirspor'da vardı. Bu nedenle çok kısa zamanda Eskişehirspor'a böyle takım oyunu oynatan Bülent hocayı kutluyorum. Tabii hocalarının dediklerini yerine getiren futbolcuları da.

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı