• $7,5277
  • €9,0089
  • 409.558
  • 1538.04
26 Nisan 2011 Salı

Çirkin görüntü

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Biri can derdine düşen Konyaspor, diğeri Spor Toto Süper Lig'de ununu elemiş eleğini asmış Beşiktaş. İstekli ve arzulu görünen takım ise ev sahibiydi. Ancak Konyaspor bu kadar istekli ve arzulu görünmesine karşın yaptığı hatanın faturasını ağır ödeyip üç puan alacağı maçı bir puanla kapattı.
İlk yarıda Konyaspor, ikinci yarıda ise Beşiktaş daha etkili bir futbol ortaya koydular. Simao ve Quaresma çok çizgide kaldıklarından Nobre ileride adeta yanlızları oynadı. Bu iki futbolcunun ısrarla içeri girip Nobre'ye yardımcı olmamalarına bir anlam veremedim.
Beşiktaş dün yine yenilmeyecek bir gol yedi. Quaresma, rakibini kovalamadı, orta yaptırdı. Hadi Quaresma orta yaptırdı, peki Sivok ve Toraman siz nasıl vurdurursunuz? Adam elini kolunu sallaya sallaya kafa vurdu. Necip, Beşiktaş'ın en çok çalışan oyuncusuydu. Fernandes de iyi işler yaptı. Adam 'Tepeden tırnağa ben futbolcuyum...' diyor.

ÖNCE KALENİ KORU!
İsmail'in iyi niyetinden hiç şüphem yok. Ama İsmail, çok pozisyon hatası yapıyor ve çok ileri gidiyorsun. Adı üstünde sen defans oyuncususun. Senin ilk görevin önce kaleni koruyacaksın. Bunu sana birilerinin söylemesine gerek yok. Özetle Konyaspor, kesinlikle kazanmak arzusuyla oyuna başladı ama ikinci yarıda 1-0'ı yeterli görüp defansa çekilmekle büyük hata yaptı. Allah kalan maçlar için kolaylık versin. Bu arada maç içinde futbolcuların tartışmaları normal. Ama yine de Q7 ve Nihat'ın verdiği görüntü dışarıya iyi yansımadı.

<p>Süper Lig'in 28. haftasında Ankaragücü sahasında Galatasaray'ı konuk etti. Bu zorlu karşılaşmada

Galatasaray-Ankaragücü Maç Yorumu

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi