• $15,5596
  • €16,2389
  • 898.712
  • 2422.46
28 Şubat 2011 Pazartesi

Başka Kamil Altan yok

Galatasaray'ın efsane futbolcusu Kamil Altan'dan söz ediyorum. Tanıyanlara sorsanız, iki cümleyle anlatırlar. Ama tanımayanlara onu anlatmak bu satırlara sığmaz. Kendisinden başkasına zararı olmayan bir insandı. O çok sevdiği Galatasaray formasını, bıraktıktan sonra da Galatasaray'a hizmet etti. Fatih Terim'in Galatasaray'a gelişindeki başrolü oynadı. Fatih'in İstanbul'a gelişinden sonra en zor anlarında hep yanında, arkasında oldu. Bir ağabey, bir baba gibi...
Fatih Terim de, bunları unutmadı. O da her zaman, maddi, manevi Kamil ağabeyinin yanında oldu. Bir de Adanalı Turhan Demirdal.. İki Adanalı, koca çınarın hep yanında oldular. Aklınıza gelebilecek her türlü yardımı yaptılar. Ama ikisinin de bu yaptıklarını hiç kimse bilmedi.. Kimseye söylemediler, belli etmediler.
Kamil ağabeyin iki cümlesinden biri küfürdü. Ama bu küfürlere kimse kızmıyor, kızamıyor, alınmıyordu. Küfürün bir insana bu kadar yakıştığını görmedim. Küfür etmediği zamanlar (olmazdı ya) Refik, Tuncay, Mukadder, Ekrem birbirimize bakar, yahu Kamil ağabey küfür etmiyor. Acaba hasta mı? derdik.
Pişti oynarken, 'Kamil ağabey kağıt çalma derdim', çalardı. Kamil ağabey yanımızda bir misafir olduğu zaman, Abi yanımızda misafir var, aman küfür etme derdim, ederdi.
Son olarak öleceksen, Allah aşkına yağmurda, karda çamurda ölme dedim; ama koca çınar onu da dinlemedi..
Hep, cenazem kalabalık olur mu? diye sorardı Kamil Ağabey. Oldu Kamil Ağabey, hem de çok.. Benim bildiğim cenazelerde hep hüzün ve gözyaşı vardır. Ama seninkinde neşe ve kahkaha vardı Kamil Ağabey. Caminin avlusunda herkes birbirine seni ve yaptıklarını anlatıyor, neşe içinde gülüyordu.
Seni en çok ben kızdırıyor, ben takılıyordum.
Şimdi ben kimi bulup küfür ettireceğim.
Yok yok, bulamam. Çünkü başka Kamil Altan yok. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.
Haa, unutmadan gittiğin yerde de küfür et Kamil Ağabey. Yoksa seni cennetin kapısından bile geçirmezler..
Not: Bu arada bir sevdiğimizi, bir iyi insanı daha kaybettik. Eski Beşiktaş yöneticisi Burak Kalkavan'ın babası, Bekir Kalkavan da aramızdan ayrıldı. Tamam, hep iyiler gidiyor da, bir gün içinde iki tane olmaz ki.. Mekanın cennet olsun Bekir ağabey...

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi