• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
07 Mart 2011 Pazartesi

Altın üç puan

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Birisi şampiyonluğun en büyük adaylarından Trabzonspor, diğeri kadrosunda dünya çapında yetenekli ve kaliteli futbolculara sahip olan Beşiktaş. Bu şartlardaki iki takımın mücadelesinden ne beklenir? Kaliteli ve zevkli bir maç... Ama yiğidi öldürüp hakkını verelim. Her iki takımın futbolcuları da kazanmak için inanılmaz mücadele ettiler. Şenol Güneş, on kişi kalmış bir takımın nasıl oynaması gerektiği dersini verdi. Tebrikler...
Beşiktaş'ta başta Guti olmak üzere topu çok iyi kullanan futbolcular var. Ancak Guti de dahil çoğu inanılmaz pas hataları yaptı. 
Trabzonspor, 'deplasmanda Beşiktaş gibi bir rakiple oynuyorum' demeden inanılmaz mücadele etti. Ama on kişi kaldıktan sonra; oyun şekilleri tamamen değişti. 'Bize bu şartlarda bir puan yeter. Önce defans yapalım, sonra kontrataktan golü buluruz...' düşüncesine girdiler. Haklıydılar. Böyle olunca Beşiktaş bastırdı, Trabzon geriye yaslandı. Bu yaslanmanın cezasını Bobo'nun kafa golüyle ödediler. Beşiktaş gol sevincini bir dakika bile yaşayamadı. Yine vazgeçilmez hastalığı olan ve bir türlü çaresini bulamadıkları duran toptan gol yediler. 

HAKEM ÇOK İYİYDİ
Beşiktaş on kişi kaldıktan sonra Trabzonspor yine maçın başındaki düşüncesine yani kazanmak için oynamaya başladı. Bu sefer her iki kalede pozisyonlar vardı. En önemli pozisyon kaleci Rüştü ile karşı karşıya kalan Burak arasında yaşanan pozisyon. Burak, Rüştü'den topu çaldıktan sonra koşup gol atmayı düşüneceğine, yere düşüp penaltı bekledi. Buna penaltı diyenler de var ama ben aynı fikirde değilim. Aynı Burak, Beşiktaş defansının yaptığı inanılmaz hatayı gole çevirerek Trabzon'un zor bir deplasmandan üç puanla dönmesini sağladı.
Özetle; Trabzonspor, şampiyonluk yolunda altın değerinde bir üç puanla Trabzon'a döndü.
Maçın hakemi Tolga Özkalfa, bana göre iyi bir maç yönetti. Gösterdiği kartlarda haklıydı. Yalnız Serkan'a gösterdiği ikinci sarı kart bana biraz ağır geldi.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı