• $7,3478
  • €8,9446
  • 437.149
  • 1536.11
21 Şubat 2011 Pazartesi

Almeida ve Ferrari

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Öncelikle her iki takım futbolcularına da teşekkür etmek gerekir. Oynanan futboluyla, mücadelesiyle, golleriyle derbiye yakışır bir karşılaşma izledik.
Fenerbahçe karşılaşmaya kimsenin beklemediği şekilde çok hızlı başladı. Özellikle ilk 5 dakikada Dia, Beşiktaş'ın sağ kanadını adeta felç etti ve bu baskının sonucu da gol geldi. Sarı-Lacivertliler'i öne geçiren gol yine duran bir toptandı. Golden sonra Beşiktaş'ı daha atak, daha istekli gördük. Ekrem'in jeneriklik mükemmel golü eşitliği getirdi.
Bu sefer ikinci yarıya istekli ve hızlı başlayan takım Beşiktaş'tı. Gol Beşiktaş'tan bekleniyordu, nitekim öyle oldu. Siyah-Beyazlılar, Quaresma'nın serbest vuruşuna ayak koyan İbrahim Toraman'la 2-1 öne geçti. Beşiktaş'ın üçüncü golle buluşması işten bile değildi. Ama Hugo Almeida, Volkan'la karşı karşıya kalmasına rağmen zor olanı yaptı ve topu ağlara gönderemedi. Bu gol olsa Fenerbahçe'nin gardı düşecek, Beşiktaş belki de üç puanla İnönü'den ayrılacaktı.

4 GOLE RAĞMEN EN İYİ RÜŞTÜ
Bunun üstüne bir de Matteo Ferrari, profesyonelliğe hiç yakışmayacak, gereksiz bir penaltıya sebebiyet vererek, hem Beşiktaş'a gol yedirdi, hem de 10 kişi bıraktı.
Rüştü kalesinde 4 gol görmesine rağmen Kartal'ın en iyilerinden biriydi. Siyah-Beyazlılar'ın yıldızları ve çok şey bekledikleri Almeida, Quaresma, Guti ve Simao performanslarının yarısını bile sahaya yansıtamayınca, Almeida o golü kaçırınca, Ferrari de Beşiktaş'ı 10 kişi bırakınca yenilgi kaçınılmaz oldu!

<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

''Eren-4 Karlıova-Varto'' ve ''Eren-5 Bagok'' operasyonları başlatıldı! İşte ilk kareler

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları