• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
9 Ekim 2023 Pazartesi

ABD PKK'yı daha ne kadar koruyabilecek?

İmparatorluğumuzu yıkıp İsrail'in kurulmasına da zemin hazırlayan Batı'nın ve bilhassa ABD'nin bölgemizde ikinci İsrail kurma projesini PKK üzerinden yürütmeye çalıştığını uzun süredir görüyoruz.

PKK denen terör örgütünü "kendi çocukları" olan 12 Eylül Darbecilerinin yardımıyla kurup besleyen, binlerce tır silah göndererek silahlandıran, dolarla maaşa bağlayan bir devlettir ABD. Üstelik bunu bir güvenlik örgütü olan NATO'da birlikte bir "müttefik" olarak bulunduğu Türkiye'nin çocuklarını, kadınlarını, polislerini, askerlerini katleden bir terör örgütü için yapıyor.

Önce Irak'a askeri müdahale sonra da iç savaş sonrası Suriye'ye yerleştirdiği askeri varlığıyla sözde bir PKK devleti kurmak için ABD yıllar boyu büyük yatırımlar yaptı.

ABD gibi bir süper gücün böylesine uzun vadeli bir stratejik yatırımından kolay kolay vazgeçmesi kolay görünmüyor.

Peki, yıllardır Türkiye'nin bu yatırıma karşı tavır alıp mücadele etmeyeceğine ve bu sözde devlet projesini çökertmeyeceğine dair özgüvenleri nereden geliyordu?

Birincisi bu kısaca "Türkiye'yi hâlâ eski Türkiye sanma hastalığı" diyebileceğimiz bir hastalık.

Yani Türkiye'yi o Batı vesayeti altındaki zayıf, askeri cuntalarıyla ve ekonomik, kültürel, siyasal aparatlarıyla müdahale edip zincire bağladıkları eski Türkiye zannediyorlar.

Peki, ABD uzun süredir PKK'ya bu yatırımı yaparken diğer yanda Türkiye'nin o Batı vesayetine meydan okuyup zincirlerini kırdığını, pek çok bakımdan çok daha güçlü bir küresel aktöre dönüştüğünü göremedi mi? Elbette gördü ve o nedenle 15 Temmuz Darbe girişimi başta olmak üzere çeşitli operasyonlarla bunu engellemeye çalıştı. Ama başaramadı.

Peki, sonra neden bu yatırımı yapmaya devam etti? Çünkü seçimlerde Türkiye'yi Batı vesayetinden kurtaran, PKK'yı ülke içinde bitirip sınır ötesinde de büyük kayıplar verdiren mücadelenin lideri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaybettireceklerine inandılar. Sadece inanmadılar bizzat ABD başkanının ilan ettiği gibi bunun için çalıştılar.

Buna nasıl mı inandılar? Çünkü ABD'nin Türk siyaseti ve toplumu ile enformasyon aldığı yerler onları inandırdılar. ABD'ye Türkiye ile ilgili bilgi verenlerin çoğu ya Soros beslemeleri ya toplumla ilgisi olmayan Batıcı-Beyazlar ya da PKK ve FETÖ sempatizanları olduğu için yanlış bilgiler verdiler. Bir kısmı zaten Türkiye'yi değerlendirmekten aciz olduğu bir kısmı 'efendi'sine duymak isteyeceği şeyleri söyleyen 'köle' ahlakıyla hareket ettiği için ABD'yi yanılttılar.

Nihayetinde Türk milleti 14 ve 28 Mayıs'ta sandıkta bu oyunu bozdu. PKK'nın partisiyle ittifak yapanları değil PKK'yı Türkiye'de bitirenleri seçti.

Neticede de her gün Türk devleti bir PKK elebaşını sınırın 200 km ötesinde bile SİHA'larla indirmeye devam ediyor.

Yetmiyor ABD'nin tehditlerine rağmen Azerbaycan'a destek verip Karabağ'ın kurtarılmasında rol oynuyor.

Bu büyük zaferden akılları sıra intikam almak isteyip Ankara'da terör saldırısı yapanların da son harekâtlarla dünyayı başlarına geçiriyor.

Bu süreçte de ABD hâlâ Suriye'deki PKK'nın aslında PKK olmadığı gibi birtakım sözlerle zekâmıza hakaret edip hava aracımızı düşürebiliyor. Ama yine de harekâtlarımızı durduramıyor.

Artık ABD için bu PKK yatırımının ve PKK'yı koruma çabasının sürdürülebilir bir tarafı kalmamış durumda. Türkiye artık hem çok daha güçlü hem de PKK'yı bitirme noktasında geri adım atmayı aklından geçirmeyen bir Türkiye.

ABD Türkiye'siz hem Orta Doğu'da hem Kafkaslar'da hem Balkanlar'da hem de Orta Asya'da bir politika yürütmenin ne kadar zor olduğunun farkına varıp Türkiye'nin haklı güvenlik kaygılarını anlamak, PKK'yı korumaktan vazgeçmek durumundadır. Er geç bunun sürdürülemez olduğunu CentCom bile anlayacaktır.

Sonuçta bir Batı projesi olarak ortaya çıkan İsrail kurulalı tam 73 sene oldu. Ne büyük savaşlar verildi bunun için. Ne büyük de katliamlar yaptılar... Yedi düvelin desteğini aldılar ama hâlâ o kadar büyük desteğe rağmen İsrail bu topraklarda kendini ne güvende hissediyor ne de huzurlu... İsrail için bile istikrarı ve huzuru sağlayamayanların bugün PKK'ya sözde devlet kurdurup ikinci bir İsrail yaratmak için hem de karşılarında Türkiye varken çırpınmaları ne kadar da komik ve boşuna değil mi?

Bunu anlamak ABD'nin de lehine olacaktır.

<p>Kaza, Aksaray - Konya karayolu Yenikent Akhan Kavşağı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A

Takla atıp hurdaya dönen otomobilden hafif sıyrıklarla kurtuldu

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor