• $13,5979
  • €15,2096
  • 786.467
  • 1997.69
17 Mart 2013 Pazar

Sarı damperinden sen suçlusun

Sanki kendi kendine orman vasfını yitirdi bu araziler. Talan eden yokmuş gibi), bilumum yerlere yapılan havaalanı, kanal projeleri, tuhaf world, çılgın city, haşırt town gibi konut projeleri sayesinde başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin tanıştığı yeni bir kavram var;
Sarı damperli hafriyat kamyonları...
Bu kamyonlar eskiden bu kadar uzun değildi. Bildiğin kamyon kadardı. Sonra ucunda çekici olan daha büyük damperler yaptılar. Çekiciler gelişen teknolojiyle daha güçlü oldu. Yani hafriyat işinde her şey gelişti, bir tek şey hariç. Onlar da şoförler.
Bu araçları kullanmak konusunda hiçbir özel eğitim almamış, otomobil kullanır gibi sürat yapan, virajlara giren bu adamlar yüzünden her gün en az birkaç kaza görüyorum. Üstelik her gün Kağıthane Cendere yolunu kullanan biri olarak direkt bu tehlikenin içindeyim.
Çünkü bu yol hem hafriyat kamyonlarının, hem beton mikserlerinin santralleri burada olduğu için çok kullandıkları, virajı ve çamuru bol (çamur yaz kış eksik olmuyor) bir yol. Daha geçtiğimiz cuma sabahı virajı hızlı alan ve ağzına kadar çakıl yüklü bir kamyonun kasası virajda savrularak yanından geçen bir otomobilin üstüne düştü. 
5 kişi yaralı kurtuldu.
Peki bu kadar tehlikeli araç kullanan, hiçbir kuralı takmayan bu adamlara polis veya sorumluluk alanındaysa jandarma neden müdahale etmez?
Ben öncelikle kamyonların renklerinin trafik polisleri üzerinde bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Sanırım özellikle seçilen sarı renk bir süre sonra polis üzerinde görünmezlik ve dokunulmazlık hissi yaratıyor.
Eğer böyle değilse geriye üç seçenek kalıyor;
Birincisi bu kamyonların ve beton mikserlerinin bağlı olduğu şirketlerle trafik polisleri arasında bir menfaat ilişkisi olması ki böyle bir duruma emniyetin özellikle de İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın göz yumacağını sanmıyorum.
İkinci ihtimal bu kamyonların para kazandırdığı insanlar o kadar güçlü ki polisler ceza kesmeye, trafikten men etmeye çekiniyorlar.
Üçüncü seçenek ise mesleki umursamazlık. "Ne uğraşıcam çamurlu kamyonlarla, tozun toprağın içinde" duygusuyla konuyla ilgilenmeyen polisler.
Hangisi sebep bilemiyorum ama eğer bu hafriyat kamyonları ve 
beton mikserleri ile ilgili acil ve sert önlemler alınmazsa çok insanın hayatı kaybolacak.
İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı ne der acaba bu işe?

Sarıgül
Her hafta en az iki gazetede CHP'nin İstanbul için anket yaptırdığı ve ankette seçmenin belediye başkanlığı için aday olarak Mustafa Sarıgül'ü görmek istediği çıkıyor.
O kadar çok haber çıktı, o kadar çok anket yapıldı ki ben artık Birleşmiş Milletler'in CHP'yi arayıp "Açıklayın Sarıgül'ün adaylığını" demesini bekliyorum.
Sağır sultanın bile malumu bu durumu hala neden bekletiyor CHP anlaşılır şey değil.
Bu kadar anket yetmez diye düşünüyorsa eğer CHP yönetimi, o zaman ben onlara benim kulağıma gelen başka bir anketin sonucunu yazayım.
MHP Fatih teşkilatı ilçe genelinde geniş bir anket yapıyor. Anketin sorularından biri "Kadir Topbaş'ın karşısına kim aday olursa seçimi kazanır?"
Cevap neredeyse yüzde 80 oranla Sarıgül.
İster misin CHP "yetkili organ teatisi" yaparken MHP, Sarıgül'e teklif götürsün?

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var