• $13,5304
  • €15,2706
  • 803.151
  • 1972.66
24 Ocak 2011 Pazartesi

İhbar...

Yuh bir hakaret midir? Peki ıslıklamak?  Hakaret sayılır mı?
Bugüne kadar Türk yargısının aldığı bu yönde bir karar yok. Biri birini yuhalamış, yuhalanan yuhalayanı mahkemeye vermiş, mahkeme yuhalayanı mahkum etmiş değil yani. Peki hal böyleyken koskoca İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Şişli Cumhuriyet Savcılığı neyi araştırıyor?
- - -
Kamera görüntüleri toplanıyor, protesto edenler bulunmaya çalışılıyor, hiç başka işi gücü yokmuş gibi Galatasaray Kulübü'nün Başkanı Adnan Polat polise yardımcı olacaklarını söylüyor. Üstelik o maçta olanların çoğunluğu Galatasaray Kulübü'nün kongre üyesi, kulüp üyesi olanlar.
Yuhalayan tespit edilince Adnan Polat 'Evet bu bizim kongre üyemizdir. Kayıtlarda telefon numarası da mevcuttur. Buyurun arayın kendisini' diye Emniyet'e mi verecek bu bilgileri?
Bu mudur Adnan Polat'ın görevi? Peki diyelim ki maça gelenler kombinesi olan Galatasaray taraftarları. Islıkladılar, yuhaladılar stada gelen çok önemli bir şahsiyeti. Bunun cezası mı var? Sen bana o kombineyi satarken 'Yuhalama yok, ıslıklama zinhar yasak' diye imza mı arttırdın arkadaş?  Ben senin her yaptığını, stada her davet ettiğini sevmek, beğenmek zorunda mıyım?
- - -
Bu Adnan Polat meselesi, Galatasaray sorunu değildir artık. Tahammülsüzlüğün Türkiye'de geldiği son noktadır. Herkes seni şakşaklayarak karşılamayabilir... Herkes Başbakan'ı , Cumhurbaşkanı'nı sevmeyebilir... TOKİ Başkanı'nın ölmüş bir insanın arkasından 'acz  içindeydi' diye höykürerek konuşması insanların midesini bulandırabilir ve tepki verebilir...
Bunu niye soruşturur koskoca İstanbul Emniyeti?
Nasıl bir sonuç almayı umar bu soruşturmadan Şişli Cumhuriyet Savcılığı? Ve bir soru daha...
Aynı Şişli Cumhuriyet Savcılığı, protesto eden Galatasaray taraftarlarının babasının belli olmadığını yazan İstanbul Belediyesi kuruluşu Spor A.Ş.'nin genel müdür yardımcısı için de soruşturma açmış mıdır? Başmüzakereci Egemen Bağış'ın danışmanının 'Kuş beyinliler, geri zekalılar' sözleri için bir araştırma var mıdır?
Yuhalayanların haberleri ihbar kabul edilip soruşturma beklerken bu efendilerin yazdıkları niye ihbar kabul edilmez?
İlla birinin ihbar etmesi mi lazım?
O zaman elbet o sözlere kızan bir Galatasaraylı ihbar eder bu arkadaşları.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar