• $17,9131
  • €18,2474
  • 1022.97
  • 2750.49
29 Kasım 2010 Pazartesi

Haremde KPSS

Artık litresi 3 lira 78 kuruş...
Yani 4 liraya az kaldı. Bu arada bir müjde daha... Yılbaşından sonra kırsal motorin kalkıyor. Artık herkes mecburen euro dizel kullanacak. Peki fiyat ne olacak?
Tabii ki pahalı olana doğru yuvarlatılacak ki devletemiz daha çok vergi toplasın.
- - -
Biz resmen enayi gibi bu uygulamalara ses çıkarmazken, bunu bilen ve vergi üstüne vergi koyan devlet bir de litre başına 1 kuruş 'Avrupa Kültür Başkenti İstanbul' vergisi koydu benzin fiyatının üstüne.
Niye?
Çünkü nasıl olsa ses çıkaran yok, enayi çok.
Türkiye'nin neresinde olursan ol her benzin aldığında litrede 1 kuruş İstanbul kültür şeyi için bastırıyorsun peşin peşin parayı. Peki ne oluyor bu paralar diye sorduk kaç kere?
Bize ne kadar faydası oldu?
İstanbul'a ne kadar faydası oldu?
İşte o paraları harcayan arkadaşlardan ses gelmeye başladı. Paylaşamadıkları paraların kavgasını yapmaya başladılar.
- - -
Bizim paraların aktığı İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı 'Mahpeyker' filmi için 3 milyon TL veriyor. Film çekiliyor. Sinemalarda gösteriliyor. Sonra vizyondan kalkıyor.
Ama ajansın ödemesi gereken son 600 bin lira ödenmiyor. N'oluyor derken bizim paraların oluk oluk aktığı ajansın direktörü Yusuf Kaplan yazarlık yaptığı Yeni Şafak'taki köşesinde zehir zemberek bir yazı yayınlıyor; 'Benim Mahpeyker gibi rezil bir filmi onaylamam mümkün mü? 'Benim kontrolümün dışında' bu film gösterime girdi ve Allah'ın yardımıyla gişede battı çok şükür.' Allah'ın yardımıyla batan filmi 100 bin kişi izlemiş.
Peki ne varmış bu 'rezil' filmde?
Sultan 1. Ahmet, Mahpeyker ile öpüşmüş.
Ahlaksızlığın dik alası.
Padişah öpüşür mü hiç?
Padişah sevişmez, öpüşmez, içki içmez...
Mitoz bölünmeyle çoğaldı zaten Osmanlı değil mi?
Peki o zaman 'Harem' ne işe yarardı?
Osmanlı'da yapılacak KPSS'ler içi soru hazırlıyorlardı herhalde?

İki Erdal hakkında
Belki klişe bir değerlendirme olacak ama bu ülkede öyle oyuncular var ki, en azından haklarını teslim etmek için yazmak gerekiyor. Oscar veya diğer uluslararası ödülleri alan oyuncuları izleyince aklına geliyor hep insanın.

Mesela Erdal Özyağcılar Türkiye'de değil de Amerika'da oyuncu olsaydı ne ödüller kazanırdı diye? Karadağlar dizisini Erdal Özyağcılar'ın oyunculuğu  için mutlaka izlemenizi öneririm. Ya Erdal Beşikçioğlu?

Behzat Ç.'yi izliyor musunuz?

Bence Türk televizyon tarihinin en gerçekçi polisiye dizisi. Polisler polis gibi, suçlular suçlu gibi. Polis tarafından bacağından vurulunca yere düşüp 'lanet olsun' diye bağıran suçlular yok mesela. (Bu sahneyi daha yeni zap yaparken Arka Sokaklar dizisinde gördüm.)

Behzat Ç.'de gecekondusu yıkılan polis memuru var mesela. 'Biz niye memur eylemini engelliyoruz? Biz de memur değil miyiz? Yürüyelim bizim maaşlarımızı da düzeltsinler' diyen polis var. Ama en önemlisi Erdal Beşikçioğlu var. Her iki Erdal da birer roman kahramanını ete kemiğe büründürmüşler.

Bu adamlar dünyanın herhangi bir ülkesinde oyunculuk yapsa millet el üstünde tutardı.
Bizim bırakın halkımızı, vekillerimiz bile sapıklık, ahlaksızlık vs. ile suçluyorlar.

<p>Türk müziğinin usta söz yazarı, besteci ve şarkıcısı Selami Şahin, Akşam TV'de yayınlanan Akşam Y

Selami Şahin: Hayatımın filminde başrol oğlumun

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu! Kızılırmak'ta endişelendiren görüntü