• $8,2714
  • €10,0888
  • 488.11
  • 1460.9
18 Mart 2011 Cuma

Dün...

Nihat Sırdar
Nihat Sırdar
YAZARIN SAYFASI

Bütün dünyada kırmızı bültenden hemen önceki duyuru olan difüzyon ile aranan, yakalanacağını anlayınca kaçan ve yıllardır Türkiye'ye gelmeyip kendisini görüntüleyen gazetecilere saldıran Orhan Aslıtürk, Türkiye'ye dönüşünün ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Aynı saatlerde gazeteci Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tutukluluklarına yapılan itiraz 'kaçma şüphesi' gerekçesiyle reddedildi...

***
Mersin'de intihar etmek için rayların üzerine yatan vatandaşı fark eden makinist, treni durdurmayı başardı. Trenden inen makiniste intihar girişiminde bulunan genç taşla saldırıp kafasını yardı.
Makinist hastaneye kaldırıldığı için tren seferleri aksadı, intihar teşebbüsünde bulunan genç 'İntihar bile ettirmiyorlar' diye haykırırken gözaltına alındı...

***
Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan ve enerji ihtiyacı Türkiye'nin bilmem kaç yüz katı olan Çin nükleer santral inşaatlarını durdurduğunu açıkladı. Almanya Başbakanı Merkel 'Nükleer enerjiden tamamen vazgeçiyoruz. Hedefimiz en kısa sürede yenilenebilir enerjiye geçmek' dedi.
O sıralarda Türkiye, Akkuyu'da Ruslara yaptırılması planlanan nükleer santral için temel atma hazırlıklarını hızlandırdı.
Bu arada Akkuyu'nun 25 km yakınından geçen fay hattının aktif olmasıyla ilgili Enerji Bakanı henüz bir açıklama yapmadı.

***
Sapanca Gölü'ne süs için bırakılan Pekin ördeklerini piknikçiler yakalayıp yedi. Kısa sürede sayılarının çoğalması gereken ördekler hızla azalınca durum ortaya çıktı. Ördekleri yakalayanların evlerine bile götürmeden oracıkta kesip, yolup yedikleri anlaşıldı...

***
Türkiye'de halen 68 tutuklu gazeteci varken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran'daki iki Alman gazeteciden sonra Libya'da tutuklu bulunan İngiliz The Guardian gazetesinin Iraklı muhabiri Geyt Abdülahad'ın da serbest bırakılmasını sağladı.
Dün Milli Eğitim Bakanı iken 'Çanakkale'de bal gibi yenildik' diyen Hüseyin Çelik basın toplantısı düzenledi ve Çanakkale ile ilgili bir açıklama yapmadı.
Bugün...
Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü...

<h3>Piyasalar haftaya nasıl başladı? <br></h3><h3>Demir fiyatları neden yükselişe geçti? </h3><h3>Se

Haftanın Ekonomi Başlıkları... Demir Fiyatları Neden Yükselişte?

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar