• $13,4043
  • €15,1877
  • 790.211
  • 2014.21
16 Mart 2013 Cumartesi

Üniversitenin sonu!

Bankalar, plazalar, üniversiteler derken şehirlerden, HES şantiyelerine kamusal hayatı kolaçan eden "liberal akıl mistifikasyonu" bu "özelleştirilmiş" şiddet makinesinin patronuna sadık "orantısız güç kullanımını" Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampus görüntülerini youTube'dan izleyebilirsiniz.
Sanki 12 Eylül işkenceci-asayiş kursundan sertifika almış özel güvenlikçilerin, rektör direktifiyle öğrencilere girişip "cop-itiş kakış-kelepçeli" şiddet gösterisinden sonra üniversitede bir odaya kapatarak dövdüklerini okumuştuk.
Herhalde üniversitelerin dönüştürülemez despotizmi günümüzde "ikna odaları" yerine tahsis "dayak odalarında" icra edilecekti.
Olay sarihti, kalitesiz yemek fiyatları, piyasa tarafından belirlenen devlet üniversitemiz yemeklere zam yapınca öğrenciler rektörlük önünde toplanıp evlerinden getirdikleri sandviçleri dağıtmak istemişlerdi.
Tahmin edildiği üzere, Yeni YÖK Yasası'yla "ruhunu" piyasalara satacak üniversitede ucuz tost dağıtmak piyasaya şirk koşmaktı dolayısıyla "ihale yoluyla hizmet alım personel" özel güvenlikçiler öğrencileri çevirip "hukuk dışı şiddet repertuvarlarını" sergilemişlerdi.
İşin medya ayağı ise ismi açıklanmayan bir şahsın anında öğrencilerin "terör örgütü üyesi" olduğunu fıslamasıyla "vatan-millete hizmete" çarpıtılması güzergahıyla işletiliyordu.
Ve ne yazık ki şeytani sistemin 11 ay çalışıp işten çıkartılan, asgari ücretle, sigortasız 14 saat çalışan, 800 bini işsiz 200 bini "ucuz-esnek istihdam" özel güvenlik sektörünün kiralık-sömürü paketi güvenlikçileri öğrencilerin üzerine süren "dehası" görülmüyordu.
Piyasacı düzenin ya "kriminalize" ettiği ya da ucuza sömürdüğü mülksüzleştirdiği çocukları birbirine "yabancı" ve karşıt "düşman" pozisyonlarda karşı karşıya getirip "etkisizleştirme" becerisi de buydu.

YENİ YÖK YASA TASLAĞINI ELEŞTİREMEZSİNİZ!
Ordu Üniversitesi Rektörlüğü, Yeni YÖK Yasa Tasarısı'yla ilgili TAKSAV'ın düzenlediği bir panele katılan Yardımcı Doçent Deniz Yıldırım'a disiplin cezası ve İktisadi İlimler Fakültesi'nden 7 akademisyene de "sendika afişi" astığı için soruşturma açtı.
Yeni YÖK tasarısını tartışmayı ve eleştirmeyi yasaklayan ve cezalandıran Ordu Üniversitesi yönetimi hemen özel güvenlik kal'amız Osman Gazi Üniversitesi'nin yanına hizalanıvermiş ve kapalı cezaevi dizayn dinleme-izleme-gözetleme-kampus zihniyetini kurumsallaştıracak ulu metin "yeni tasarıya" halel getirmemişti.
Hocaları ve asistanları "güvencesiz" sözleşmeli akademik prangalıya indirgeyip harıl harıl piyasa bilgi ofislerinde sermaye yararına hizmet paketletecek yeni YÖK yasasına laf etmek; ve hele hele kampus sınırları içinde "İnsan Toplum Doğa Yararına Üniversite" yazılı kokartla Eğitim Sen'in "Üniversite AŞ istemiyoruz" afişini asarak "sendika" telaffuzu, piyasaların ali çıkarlarına ve bütünlüğüne saldırı mahiyetinde "terör suçuydu".
Tabii ki Kürt meselesinde "barış süreci" devam ederken, yeni kategori terör suçlamaları, taşeron yasası, YÖK tasarısı, su yasası, tabiatı yağma yasası, afet yasası, sendika yasası hattında kuruluyor, alt-üst kimliklerimiz "piyasanın dışladığı sosyal kesimler" milli tanımında billurlaşıyordu.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında