• $15,9419
  • €16,887
  • 946.154
  • 2372.35
14 Nisan 2012 Cumartesi

İtiraf edin de rahatlayalım

Ergenekon'a, Balyoz'a 'yalan, iftira' dediniz. İnkar edemeyeceğiniz itiraflar ve somut kanıtlar ortaya çıkınca da 'iyi de yapılmışları varken neden teşebbüsü yargılıyorsunuz?' diye homurdandınız.
***
'Sırf teşebbüslerle değil, bütün darbelerle hesaplaşacağız. Referandumdan  sandıkta evet çıkarsa 12 Eylül'ü de, Kenan Evren'i de yargılayacağız' dediler. 'Hadi canım sen de! Kenan Evren'i yargılayamazsınız, yalan söylüyorsunuz!' diye karşılık verdiniz.
***
Referandum geçti. Sandıktan 'evet' çıktı. 12 Eylül davası açıldı. O zaman da 'Kenan Evren'i yargılamakla bu iş olmaz. Bu ne biçim dava' diye başladınız. Davanın, müdahillerin artmasıyla genişleyeceğini görünce ise hiç ses çıkarmadınız.
***
Darbelerle hesaplaşma havası artık inkar edilemez noktaya gelince etrafa korku salmaya başladınız. Önce dediniz ki 'Ordu yıpratılıyor. Onca general içeri atılıyor. Çevik Bir dışarıdayken Çetin Doğan niye içeride? ABD kimi isterse onu içeri atıyorsunuz!'
***
Sonra baktınız 28 Şubat soruşturması da geliyor, bu defa 'cadı avı' diye bir şey çıkardınız. Dosyanın açılmaması için elinizden geleni yaptınız.
***
28 Şubat soruşturması önceki gün başladı. Tam da sizin 'kolaysa o paşaya dokunun, yüreğiniz yetmez' dediğiniz Çevik Bir'den. E artık 'İşte budur! Destekliyoruz' demeniz gerekmez mi? Ama hayır! Asla! Tabii ki yine homurdanmak için bir kulp buldunuz. Bu defa da 'aman rövanşizm olmasın. Bu iş sürek avına dönmesin' diye başladınız söze. Yahu 28 Şubat'ın zalim darbeci Çevik Bir'den başlamasından daha doğru ne olabilir? Bu noktada yoruma rövanşizmden başlamak niye?
***
Yukarıda saydığım dava ve soruşturmaların aksak giden yönleri var elbette. Bu yönlerin üzerinde zaman zaman ben de duruyorum... Hedef tek bir yanlış yapılmadan darbelerle hesaplaşılması olmalı. Ancak... Sizin derdiniz başka... Siz darbecilerin, cuntacıların hiçbir şekilde yargılanmasını istemiyorsunuz... AK Parti döneminde bu başarıldığı için de çılgına dönüyorsunuz...
***
  Bir önerim var: Gelin artık her seferinde bir bahane üretmek için yormayın kendinizi. Bahane de kalmadı zaten. Kendinizi tekrar edip duruyorsunuz. Onun yerine gerçek düşüncelerinizi söyleyin. 'Biz darbeleri bir suç olarak görmüyoruz. Darbecilerin yanındayız. Ordu gerektiğinde siyasete müdahale eder. Hele irtica tehlikesi görüyorsa etmesi çok yerinde olur' deyin. Siz de rahatlayın, biz de rahatlayalım... Türkiye'de de dürüst bir tartışma başlasın artık... Ne dersiniz???

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak